Jump to content

umirovljenje na temelju preostale radne sposobnosti


romyro

Preporučene objave

HRVI sam 20% trajno ranjavanje idem na komisiju za preostalu radnu sposobnost.Zanima me ranjen sam 1991 godine s time da sam tada imao 19 godina i nemam radnog staža do te godine u kakvu bih mirovinu trebao ići

 

Mirovina prema ZOPHB DR.

 

da li se povećava postotak komisijom .Hvala

 

Vještačenje pri HZMO i povečanje postotka HRVI nemaju nikakve uzročne veze nego su dva zasebna i potpuno odvojena postupka...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Plemeniti je napisao:

HRVI sam 20% trajno ranjavanje idem na komisiju za preostalu radnu sposobnost.Zanima me ranjen sam 1991 godine s time da sam tada imao 19 godina i nemam radnog staža do te godine u kakvu bih mirovinu trebao ići

 

Mirovina prema ZOPHB DR.

 

HVALA na odgovoru i za ostala pitanja mogu li se obratiti Vama.Inače neznam kojim postupkom treba ići prvo povećanje invalidnosti ili na preostalu radnu sposobnost.

Jer sam htjeo ići na profesionalnu rehabilitaciju za doškolovanje pa kada su pregledali papire rekli da sam ja za mirovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imate puno tema sličnih iili identičnih vašem slučaju na forumu pamalo prolistajte....

 

Ukratko:vaš izabrani liječnik OP pravi vam obradu za IKU te vi predajete zahtijev HZMO.

Nakon toga dobivate poziv za medicinsko vještaćenje i prema nalazu i mišljenju istog dobivate opču ili profesionalnu mirovinu u određenom kumuliranom iznosu ili 100% u svezi rata.

 

Paralelno sa time ukoliko posjedujete odgovarajuču med.dokumentaciju iz koje je vidljivo pogoršanje možete podnjeti i zahtijev za povečanje postoka oštečenja organizma temeljem zakona o HRVI ali za to je nadležno PLP tj.DLP MOMBS.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija