Jump to content

Prometni prekršaj-put kočenja i širina kolnika


Nadimak_03

Preporučene objave

Imao sam priliku bit sudionik u prometnoj nesreci gdje je drugi sudionik imao trag kocenja motocikla duzine 27metara a sirina prilaznog kolnika bila je 7m, zanima me kolika je odprilike bila brzina ako se to moze reci i dal je 7 m sirine dovoljan ili previse velik razmak uzevsi u obzir da je to prilaz na parkiraliste ( zbog brzine i zbog puta kocenja)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim neznam koliko ima veze uzevši u obzir da je to prilaz na parkiralište pa mi nije jasno dal je to dopuštena brzina za takav prilaz i sto sve mogu na sudu rec protiv druge strane?

 

2. zanima me u zapisniku pise da je druga strana imala 0.00 promila, ja nisam nista poptisao niti nitko od mojih posto je druga strana otisla sama u bolnicu iako sam ja zvao hitnu gdje da se javim da 100 posto provjerim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolika je dopuštena brzina na tom mjestu, utvrdila je policija i to će pisati u zapisniku o očevidu te na osnovu toga postupiti po eventualnom prekoračenju brzine motociklista, no i dalje nije jasno što vi želite u vezi s tim.

Ovdje ste naveli da postoji trag kočenja od 27 metara i kolnik širine 7 metara. Kako mislite dobiti ikakav odgovor na to što reći na sudu, davajući ova dva skoro nevažna podatka? Napišite točno i objektivno što se i kako dogodilo, što je policija poduzela i u kojoj fazi je postupak, pa onda postavljajte pitanja.

 

Ista stvar i sa ovim zapisnikom. O kakvom zapisniku govorite? O alkotestiranju ili zapisniku o očevidu? Šta mislite da ste trebali potpisati vi ili netko od vaših (???)? Da li je ovih 0.00 rezultat alkotestiranja ili vađenja krvi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa da, ali on zapravo nije ništa ni pitao osim kolika bi to bila brzina. Tak da mu nemam ni što dalje odgovoriti.

 

Samo sam komentirao ovo u smislu da je prerano zaključivati da je to nevažan podatak u smislu uzročno posljedične veze između svih okolonosti koje su imale utjecaj na nastanak štetnog događaja. Kad se uzme sve u obzir to bi mogao biti itekako važan podatak i za utvrđivanje krivnje i eventualne suodgovornosti kasnije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Istina,mozda sam ja malo krivo postavio pitanje.Dakle radi se o sljedecem da sam se isao parkirati i da me je motociklist "pogodio" u auto u vozaceva vrata i sad se dovodi do cinjenice kako je on imao 27 m put kocenja , inace radi se o prilazu na parking iza city centra. Postupak je u fazi da je prekrsajnom sudu poslan optuzni prijedlog protiv obojice. E sad zasto?

 

A za alkohol sam pitao 0.00 jer ga ja nisam potpisao a u bolnici mu krv nije vadena,odakle se zna da je imao 0.00 promila

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Optužni prijedlog je podignut protiv obojice jer ste očigledno obojica počinili prekršaje. On je prekoračio dopuštenu brzinu a vi ste prilikom parkiranja obavili neku nedopuštenu radnju i pridonijeli nesreći, a koju radnju, ne mogu odgonetnuti je ste napisali da ste se samo parkirali. Ako ste dobili zapisnik o očevidu, u opisnom dijelu vam piše točno šta ste i kako napravili a na kraju opisnog dijela i po kojem članku ZSPC-a.

Kada to pročitate, odlučite s kojim dijelom u zapisniku se ne slažete i kada vam dođe kući rješenje od suda, imate određeni rok za prigovor i u njemu iznesite s čime se ne slažete i kako se dogodilo po vašem viđenju.

 

Obzirom da je motociklist otišao u bolnicu prije dolaska policije, alkotestiranje je izvršeno u bolnici ili od strane policajaca koji su vršili očevid a po završetku istog, ili je poslana druga ophodnja da obavi alkotest.

 

Pitate odakle se zna da je 0.00, a odakle vi znate da je 0.00?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

DeniD je napisao:

Optužni prijedlog je podignut protiv obojice jer ste očigledno obojica počinili prekršaje. On je prekoračio dopuštenu brzinu a vi ste prilikom parkiranja obavili neku nedopuštenu radnju i pridonijeli nesreći, a koju radnju, ne mogu odgonetnuti je ste napisali da ste se samo parkirali. Ako ste dobili zapisnik o očevidu, u opisnom dijelu vam piše točno šta ste i kako napravili a na kraju opisnog dijela i po kojem članku ZSPC-a.

Kada to pročitate, odlučite s kojim dijelom u zapisniku se ne slažete i kada vam dođe kući rješenje od suda, imate određeni rok za prigovor i u njemu iznesite s čime se ne slažete i kako se dogodilo po vašem viđenju.

 

Obzirom da je motociklist otišao u bolnicu prije dolaska policije, alkotestiranje je izvršeno u bolnici ili od strane policajaca koji su vršili očevid a po završetku istog, ili je poslana druga ophodnja da obavi alkotest.

 

Pitate odakle se zna da je 0.00, a odakle vi znate da je 0.00?

 

To sam si i mislio, ali nije li brzina kao takva sto je mogao ubiti nekoga veca zalost od one sto npr mozda nisam upalio sva 4 zmigavca?2. zar nije on duzan stat i pricekat da se ja uparkiram u gabarit? 3. ja znam da sam ja 0.00 jer je njegov prijatelj potpisao koji je bio preuzeo motor i ciji je potpis .na zapisniku nigdje ne pise da je on vadio krv u bolnici i pise da ima 0.00 tko je potpisao umjesto mene?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na ovaj prvi dio vam ne mogu odgovoriti jer ne znam koju ste vi konkretno radnju izveli a koja je dovela do nesreće, a neupaljena četiri žmigavca nisu razlog zbog kojeg ste vi okrivljeni za nesreću, nego radnja koju ste obavili i pri kojoj se moraju upaliti žmigavci.

 

2. Također ne mogu odgovoriti jer nije jasno koju ste i kakvu radnju vi izveli pri parkiranju.

 

3. Tko je potpisao umjesto vas? Pretpostavljam da govorite o potpisu svjedoka alkotestiranja. A tko kaže da se kao svjedok možete potpisati isključivo vi? To može bilo tko iako policija kao svjedoka uzima najprije drugog sudionika nesreće, ako to nije moguće, potpisuje se policijski djelatnik a ako ni to nije moguće, potpisuje se bilo tko pa makar i slučajni prolaznik ako svjedoči alkotestiranju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

DeniD je napisao:

Na ovaj prvi dio vam ne mogu odgovoriti jer ne znam koju ste vi konkretno radnju izveli a koja je dovela do nesreće, a neupaljena četiri žmigavca nisu razlog zbog kojeg ste vi okrivljeni za nesreću, nego radnja koju ste obavili i pri kojoj se moraju upaliti žmigavci.

 

2. Također ne mogu odgovoriti jer nije jasno koju ste i kakvu radnju vi izveli pri parkiranju.

 

3. Tko je potpisao umjesto vas? Pretpostavljam da govorite o potpisu svjedoka alkotestiranja. A tko kaže da se kao svjedok možete potpisati isključivo vi? To može bilo tko iako policija kao svjedoka uzima najprije drugog sudionika nesreće, ako to nije moguće, potpisuje se policijski djelatnik a ako ni to nije moguće, potpisuje se bilo tko pa makar i slučajni prolaznik ako svjedoči alkotestiranju.

 

citiram 3.

 

Nebi li ja trebao dobit na uvid bar zapisnik da je on imao 0.00 da ja znam o cem se radi u cijelom slucaju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija