Jump to content

danas stiglo rjesenje temeljem obnove postupka,van svake pameti


ile

Preporučene objave

evo dugo se nisam javljao ali redovito pratim forum,s obzirom da sam danas dobio rjesenje od mirovinskog koje nema veze s vezom,pa evo procjenite sami:u mirovini sam profesionalnoj 50-50% temeljem ranjavanja,imam trajni status rvi 30% ranjavanje,s obzirom da nemam civilnog staza imam mirovinu 1859 kn(ranjavanje) tj prije 3 mjeseca podnesem zahtjev za obnovom temeljem pogorsanja(nakon svih dnevnih bolnica i pregleda psihijatra,psihologa,fizijatra),jos da napomenem posljednje vjestacenje bilo prije 2 godine,danas dobijem rjesenje i to:50-50% ali ne vise temeljem ranjavanja,vec dobivam opcu ali temeljem oboljenja,prije mi nisu priznali oboljenje vec ranjavanje a sad ne priznaju ranjavanje a priznaju oboljenje,i dobivam mirovinu 2408 kn,to vise nema veze s vezom molio bih vas za vase misljenje(posebno g.mrljavca za misljenje sto mi je cinit)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne vidim razlog za tvrdnju kako to nema veze s vezom, dapače razvidno je da ste vi podnijeli zahtjev za novo vještačenje u kojem ste naveli i priložili dokumentaciju da je došlo do pogoršanja zdravstvenog stanja u smislu bolesti te i te - slikovito rečeno dobili ste što ste tražili: procjenu promjene u sposobnosti koja sada glasi opća nesposobnost i uzrok joj je bolest! Što vam je činiti- ako ste nezadovoljni i smatrate da je vještak pogriješio žalite se i navedite s čime niste zadovoljni i gdje je (možebitna) pogreška...U žalbi možete tražiti da rješenje glasi drugačije i po pitanju vrste nesposobnosti, uzroka invalidnosti kao i omjera uzroka invalidnosti - nesposobnosti za rad. Uopće nije bitno je li uzrok rana ili bolest već je li uzrok u svezi ili nije u svezi sudjelovanja u DR-u. Vi ste "napredovali" jer uz isti omjer ste "preskočili" iz profesionalne u opću, a drugo je pitanje je li omjer uzroka trebao ili mogao biti drugačiji, to prepuštam vama na procjenu i odluku je li to temelj za žalbu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala duro na brzom odgovoru,ali nije mi jasno da prije 2 godine vjestak me umirovi temeljem ranjavanja 50% vezano uz rat,a sad odjedom kao da ranjavanje vise ne postoji,i promjeni misljenje na oboljenje,mozda je najbolje da odem u mirovinsko da nije pravnica predvidjela nesto,pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne bih želio biti nazovi pametni prorok, ali skrećem vam pozornost da vam se niti jedan pravnik u HZMO-u (čitaj: razuman pravnik...) neće "petljati" u nalaz i mišljenje vještaka i tvrditi je treba biti rana a ne bolest ili tome slično - (upravni ) pravnik piše rješenje temeljem podataka od kojih je jedan NiM vještaka tj. revizija od strane Povjerenstva i njemu je veća briga da to rješenje bude po formi i sadržaju zakonito.No, nemojte niti slučajno shvatiti ovaj post kao moje odgovaranje od tog nauma već samo kao napomena da se ne bi previše razočarali...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sve ok đuro,ali ipak mislim da je pravnica pogrijesila prilikom pisanja rjesenja,jer vidim da na drugoj stranici rjesenja"u provedenom je postupku utvrdjeno" ovako pise:-da je povjerenstvo za reviziju i ocjene inv.minist.obitelji,branitelja i medjugeneracijske solidarnosti u vezi s clankom 32.zophbdr-a obavilo reviziju navedenog nalaza i misljenja dana xxxx klasa xxxxx,ali se mijenja uzrok invalidnosti dijelom zbog ranjavanja 50% zadobivene o obrani suvereniteta RH,a djelom zbog bolesti50%,nastale izvan okolnosti iz Domovinskog rata.jos da navedem da me je vjestak u tvrtkovoj ocjenio sa 50% ranjavanje a 50% oboljenje vezano uz rat (znaci i ranjavanje i oboljenje vezano uz rat),mijenjate li sad misljenje ili ostajete pri onom prvom da nije u pitanju pogreska

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

današnje odlaženje na komisije zbog pogoršanja bolesti je ravno ludilu...ja sam bio nedavno i gospođa vještak kako me dočekala..tako me i otpratila...nove dijagnoze i bolesti koje su nastupile,niti su promjenile omjer...niti stupanj invalidnosti...ništa se nije promjenilo,osim što sam ja još više shebam nego prije... :zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija