Jump to content

Tko plaća pristojbe !!!!????OPOMENA???


Bore

Preporučene objave

Postovani,

 

Donesena je presuda kojom je nalozeno tuzeniku da plati tuzitelju a ovo se odnosi na prijedlog za ovrhu na temelju ovrsne isprave.

 

Znaci dobio sam pravomocnu presudu u svoju korist i na sudu pokrenuo ovrhu da se tuženiku odnosno ovršeniku skida dio place u moju korist.

 

Isto se i sprovodi.

 

E sad mi dolazi OPOMENA ZA PLAĆANJE PRISTOJBE a odnosi se na pristojbu za tužbu 700 kn i presudu 350 kn i normalno 100 kn za opomenu.

 

Moje pitanje glasi:" ako sam dobio presudu u svoju korist zasto salju meni troskove suda" !!!!???

 

Unaprijed hvala odgovorima.

 

Pozdrav.

 

:-o:-o:-o:-?:-x:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

te pristojbe podmiruje onaj tko je započeo spor, odnosno Vi, ali ako ste željeli da Vam te troškove namiri druga strana, trebali ste u tom prethodnom postupku (parničnom) zatražiti naknadu troška prema popisu u koji ste trebali staviti sve troškove koje ste imali (troškovi odvjetničkih radnji ako Vas je zastupao odvjetnik, te troškovi sudskih pristojbi, upravo tih za koje Vam je stigla opomena). No, pretpostavljam da je pristojba za tužbu već zastarila ako ste tek sad dobili poziv da je platite, pa to u svakom slučaju provjerite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znaci ako advokat nije zatrazio u parnici nadoknadu troskova postupka placam sve ja ?

 

....jel moguce da je advokat zaboravio to uciniti jer mi se cini da je to uobicajena procedura pri sastavljanju tuzbe ???

 

Da li mogu od Odvjetnicke komore zatraziti neku zastitu od lose obavljenog posla advokata ?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija