Jump to content

Mladi vozač


Valter

Preporučene objave

Poštovani,

 

Mladi sam vozač, te zaustavljen i kažnjen(1000kn) od strane hrv prometne policije zbog toga što sam vozio automobil čija jačina prelazi 75kW, što je u mom slučaju nedozvoljeno po ZSPC od 13. lipnja 2008.

Položio sam prije prije stupanja na snagu tog zakona(2007), te sam u vrijeme kad sam zaustavljen izvršio protek od 2 godine po kojima sam ispunio dob za upravljanje vozilom čija jačina prelazi 75kW. Zanima me zbog čega je meni predan takav prekršajni nalog za mladog vozača, jer u tom slučaju zakon djeluje retroaktivno, zar ne? Je li to u skladu sa dobrim običajima u sprovođenju zakona da on djeluje unazad? Te postoji li mogućnost da išta postignem žalbom na navedeni prekršajni nalog.

 

Ocekujem vas odgovor, hvala

 

"Mladi" Vozač

 

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Brojne teme su otvarane po ovom pitanju, mišljenja forumaša su različita, ja osobno smatram da niste mladi vozač i da niste bili u prekršaju. Možda netko napiše nešto drugačije.

 

Dobro Vam ide. Točno tim riječima pišite prigovor, sa razlikom da se novi ZSPC primjenjuje od 18.06.2008. godine.

 

U prigovoru navedite točan datum polaganja vozačkog ispita, datum ishodovanja vozačke dozvole, datum isteka roka mladog vozača od 2 godine, te datum početka primjene novog ZSPC-a. Priložite presliku vozačke dozvole.

 

Trebalo bi uroditi odbačajem prekršajnog naloga.

 

Ukoliko Vas opet osude, proučite čl. 220. Prekršajnog zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

međutim, zanima me još jedna dubioza jer sam u nesretnoj okolnosti hitnoće da prigovor moram poslati do petka..

 

Zanima me da je li pogodnije da se u prigovoru obrazlažem činjenice(dakle direktno policijskoj postaji) ili da zahtjevam se činjenice ispitaju pred sudom?

Smatram da se radi pravne sigurnosti možda bolje izjašnjavati pred sudom negoli pred p.upravom?

 

Zahvaljujem na brzim odgovorima.

 

V.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Predajte u Policijsku postaju čiji je službenik izdao prekršajni nalog.

 

Sve vrste prigovora, pa i one zakašnjele, policija predaje sudu.

 

Zadržite za sebe jednu kopiju prigovora na koju zatražite prijemni pečat. Budite ustrajni u zahtjevu za taj prijemni pečat. Dužni su ga otisnuti sukladno Uredbi o uredskom poslovanju.

 

U prigovoru ne poričete radnju koja se dogodila, već način tumačenja zakona.

 

Policijski službenik na sud po tom predmetu neće niti biti pozvan.

 

Inače Prekršajni zakon propisuje da se prigovori predavaju tijelu koje je izdalo prekršajni nalog, a da policija rješenjem odbacuje nepravomoćne prigovore, ali praksa je nešto drugačija. I prekršajni sudovi zaprimaju prigovore, a policija sve prekršajne naloge, sa i bez prigovora prosljeđuje prekršajnim sudovima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija