Jump to content

Naknada štete


Libra8

Preporučene objave

Situacija je ovakva; radnik se ne pojavljuje na poslu 3 dana, nije opravdao niti se javio kome. Poslana mu obavijest da se hitno javi te nakon toga izvanredni otkaz.

Međutim radnik je zadnji dan na poslu uzeo iz kase određeni iznos novaca što je upisao u bilježnicu.

Da li poslodavac u ovom slučaju može radniku uskratiti od plaće taj iznos pošto nema potpisane radnikove suglasnosti...

Kako to riješiti jer do radnika ne možemo doći..

 

Zahvaljuem unaprijed!

 

Pozzz

L

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Isti slučaj kod mene prije 2 godine! Odvjetnik mi je rekao da ne mogu ništa- pogotovo ako je iznos do 1000 kn- znači ako vam radnik ukrade 999 kn - možete se slikati! Preporučeno poštom mu pošaljite izvanredan otkaz zbog skrivljenog ponašanja radnika ali s ranijim datumom! znači, točno izračunajte koji bi to datum bio s obzirom na iznos duga- tako da mu isplatite plaću umanjenu za iznos koji je maznio!

Inače poslodavac ne smije odbijati od plaće radnika nikakvu nastalu štetu. Moj prijedlog, odjavite ga 15 dana unazad na što imate pravo- s time ćete mu legalno smanjiti iznos koji mu morate uplatiti. Žalosno ali većina poslodavaca nagrabusi zbog gnjilih radnika. U 9 godina, radnici su me oštetili za 7000 eura i nikom ništa...

Uglavnom ako nemožete papirnato ovako napraviti ili je iznos koji je radnik ukrao veći od 1000 kn obavezno podnesite kaznenu prijavu protiv njega!!! Mora se lopovima nekako stati na kraj! Sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozz Anavir, :palac:

 

zahvaljujem na odgovoru... otkaz je poslan, povratnica mi se još nije vratila (nadam se da bude - jer će mi u suprotnom dodatno zakomplicirat tj.gubim vrijeme za odjavu) plaću ćemo mu obračunat u neto iznosu i pozvat ga pismeno da plaću može podignuti kada se razduži na blagajni Društva.

Onda će mi morati potpisati suglasnost za novac koji je uzeo.. :-)

 

LP

 

L...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija