Jump to content

povrat poreza - ppds - promjena prebivališta


irena_s

Preporučene objave

Pozdrav,

naime svih godina do sada sam imao prebivalište na području posebne državne skrbi (okolica Dubrovnika), zadnjih 4 godine radim u Zagrebu i tu imam prijavljeno boravište. Do sada sam uredno pri povratu poreza dobivao uplacenu razliku. Prošle godine sam preselio u Zagreb i sad tu imam prebivalište. Upravo su me iz porezne uprave obavijestili da za dio godine kad sam još bio prijavljen na staroj adresi ne mogu ostvariti povrat iako sam svih godina do sada uredno imao to pravo. Na moje upite kako je to moguće, rekli su mi kako će pokrenuti ponovnu provjeru mojih predhodnih prijava poreza i zatražiti da ja njima vratim porez koji su oni meni vratili?

Nadam se da razumjete moje čuđenje i zbunjenost i molim za pomoć i savijet. Ukoliko zatraže navedeno, da li imam osnove za tužbu?

HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost, prirez se plaća prema prijavljenom uobičajenom boravištu. Prirez se obračunava prema podacima iz obrazca PK.

 

Radnik koji ostvaruje primitak od nesamostalong rad obvezan je svaku promjenu prebivališta ili uobičajenog boravišta prijaviti ispostavi Porezne uprave prema svom prebivalištu, odnosno uobičajenom boravištu i dostaviti joj vjerodostojne isprave u roku od trideset (30) dana od dana nastanka promjene. To proizlazi iz odredbe članka 46. stavak 3. Zakona o porezu na dohodak.

 

vidi mišljenje Porezne uprave:

 

www.porezna-uprava.hr

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija