Jump to content

Troškovi opomena


velika.jabuka

Preporučene objave

Pozdrav! Čini mi se da ovoj temi nije posvećeno dovoljno prostora, pa evo mene...

Sve više i više trgovačkih društava zaračunava troškove opomene i to po nekoj svojoj kalkulaciji (od 10 do 150 Kn). E sad, s obzirom da je slanje te iste opomene čisto njihov operativni trošak u cilju utjerivanja dugova, čini mi se da to ne bi smjelo imati pravnu podlogu. Ima li? Koji zakon? Jer, isto tako bi mogli naplaćivati poštarinu za račune, papir, kovertu, tintu, tintu za žig, itd. Gdje stati?

Razmišljam ozbiljno podnijeti prijedlog provjere ustavnosti tog "harača" ustavnom sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trgovačko društvo ima pravo zaračunati zakonske,zatezne kamate zbog neredovitog plaćanja.Tada ima prihode od kamata.

 

Ukoliko kupcu zaračunava troškove poštarine,papira i sl.uz prilog svake fakture mora poslati presliku fakture koja je naslovljena na trgovačko društvo a u svezi je s troškom kupca.Dakle, ne može zaračunavati po nekoj svojoj kalkulaciji ali ima pravo refundirati troškove nastale u svezi sa navedenim. Tada ima prihode od prefakturiranih troškova (konto 7836,RRIF-ovog računskog plana za poduzetnike) po Zakonu o računovodstvu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

velika.jabuka je napisao:

Ok kamate, ali ja pričam o trošku opomene...

 

 

ultra vam je već odgovorila na vaš prvi post u svezi glede materijalnih troškova koji su pridonijeli "stvaranju" opomene

 

 

inače kad odvjetnici sastavljaju opomenu računaju i svoj trošak zajedno sa materijalnim troškovima, isto tako dadne se pretpostaviti da vam se zaračunava trošak onih materijala koji su korićeni u izradi opomene i samo njeno stvaranje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija