Jump to content

pomoć oko dužnosti


kupski91

Preporučene objave

Na južnom bojištu tijekom Oluje obnašao sam dužnost zapovjednika desetine. Od svog pretpostavljenog sam dobio oznake i primao zapovjedi. To nažalost nije upisano u nikakve knjige (što sam provjerio u jedinici) ali moj zapovjednik i moji vojnici za to znaju. S obzirom na moju malu mirovinu i taj postotak bi dobro došao, pa molim nekoga da mi pomogne savjetom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim da od istjerivanja nekakvog čina nažalost ništa ako nije uvedeno u ministarstvu obrane ,znam po sebi jer sam godinama bio zapovjednik voda sa činom razvodnika a onda su mi dali čin desetnika jer za čin časnika prvog po redu poručnika treba imati fakultet a ja imam samo srednju školu i tako i ostalo ,mnogo je takvih primjera gdje su vojnici obnašali visoke funkcije bez čina (kod mene u postrojbi su navodno slali zahtjeve za dodjelu čina ali nisu prihvaćeni u ministarstvu obrane jer je navodno već bio prebacit broj vojnika sa činovima i nemaju onda gdje sa svima eto to je bio jedan od izgovora )a nažalost mnogi vojnici koji su zaslužili čin svojim zalaganjem i znanjem nisu ga dobili a sad bi im dobro došao u izračunu mirovine ,svaka kuna više dobro bi došla ali možda netko zna nešto više o tome samo već smo tu pisali i o tužbama zbog zakidanja u napredovanju pa je sve propalo ,sve u svemu male su šanse :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kupski91 je napisao:

Na južnom bojištu tijekom Oluje obnašao sam dužnost zapovjednika desetine. Od svog pretpostavljenog sam dobio oznake i primao zapovjedi. To nažalost nije upisano u nikakve knjige (što sam provjerio u jedinici) ali moj zapovjednik i moji vojnici za to znaju. S obzirom na moju malu mirovinu i taj postotak bi dobro došao, pa molim nekoga da mi pomogne savjetom.

 

Kakvu si plaću primao ,kao vojnik ili zap.desetine ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Primao sam plaću kao vojnik. bilo mi je rečeno da veća plaća ide samo uz (obećani) čin koji nisam dobio, a kad sam u jedinici tražio da mi upišu dužnost tražili su po visini vojne plaće. Naravno da nisu našli jer sam primao plaću kao vojnik. Moj suborac smatra da je čak netko drugi uzimao tu razliku(u što baš i ne vjerujem). Jedan pravnik mi je rekao da bi trebao pokrenuti upravni spor makar to nije njegovo područje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje prijatelju,čini mi se da ja i ti imamo potpuno isti problem,dužio sam desetinu tokom rata bez ćina bez plaće itd...nisam imao ranije potrebu razmišljati o tome da mi se to negdje uvede kao zapovijedna odgovornost pa sam popušio to danas kad bi mi jako puno značilo.Pokušao sam preko personalne u Karlovcu,pošto je sva tamo dokumentacija,nema me uvedenog jer nisam primao plaću za to.Puno zivkanja tamo i morao sam slat pismeni zahtijev da se oni oćitaju da me nema u evidenciji,pun kufer zaj......e i rekli su mi da tek nakon toga pokušam sa svijedocima i zapovijednikom,na što oni i pristaju, i Personalna mi kaže da mogu pokušat ali vjerovatno ništa od toga,tako da sam izgubio nadu inemam živaca za dalje,čekam već 2 mj.da skupim snage da nastavim sa time.Želim ti sreću u tome i ako budem ti mogao pomoć,tu sam a ti ako šta novoga saznaš,ili bilo tko na portalu molio bih da me dalje uputi šta raditi. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slican problem..

Dok sam se lijecio od posljedica ranjavanja,u medjuvremenu se postrojba ugasila!?

Zapvijednik pstrojbe(General) mi na moj zahtjev izdaje potvrdu o obnasanju duznosti(zap.voda)koju je osobno podpisao i ovjerio kod javnog biljeznika..

Na uskladjivanju mirovina mi nisu uzeli u obzir tu ovjerenu izjavu!!??

Na moj upit zasto to nisu - odgovor je bio da sobzirom da je prosao rok zalbe na rijesenje,mogu po isteku od 2 god. ponovno pokrenuti postupak!!

Inace do uskladjivanja mirovina sam bio na privremenoj naknadi,sad sam u "opcoj"100%

Pitanje:postoji li neki drugi nacin da mi se to obnasanje duznosti(zap.voda) uvazi?? :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kupski91 je napisao:

Primao sam plaću kao vojnik. bilo mi je rečeno da veća plaća ide samo uz (obećani) čin koji nisam dobio, a kad sam u jedinici tražio da mi upišu dužnost tražili su po visini vojne plaće. Naravno da nisu našli jer sam primao plaću kao vojnik. Moj suborac smatra da je čak netko drugi uzimao tu razliku(u što baš i ne vjerujem). Jedan pravnik mi je rekao da bi trebao pokrenuti upravni spor makar to nije njegovo područje.

 

Jedina mogućnost i je upravni spor . Nađi svjedoke , njih troje , četvero (poželjno da tu bude i tvoj zap. , ovjeri kod javnog bilježnika )Pokreni spor i nadaj se najboljemu . Predlažem i ostalima ,koji su zaista u pravu da se i dalje bore za svoja prava , jer ste to i zaslužili . Naravno nikakve garancuje nema , ali svakako pokušati . Sretno vam bilo dečki! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

generacija63 je napisao:

Slican problem..

Dok sam se lijecio od posljedica ranjavanja,u medjuvremenu se postrojba ugasila!?

Zapvijednik pstrojbe(General) mi na moj zahtjev izdaje potvrdu o obnasanju duznosti(zap.voda)koju je osobno podpisao i ovjerio kod javnog biljeznika..

Na uskladjivanju mirovina mi nisu uzeli u obzir tu ovjerenu izjavu!!??

Na moj upit zasto to nisu - odgovor je bio da sobzirom da je prosao rok zalbe na rijesenje,mogu po isteku od 2 god. ponovno pokrenuti postupak!!

Inace do uskladjivanja mirovina sam bio na privremenoj naknadi,sad sam u "opcoj"100%

Pitanje:postoji li neki drugi nacin da mi se to obnasanje duznosti(zap.voda) uvazi?? :misli:

 

Zap. postrojbe šalje prijedlog o činu , a ukaz o činu sasvim netko drugi (u mom slučaju predsjednik tj vrhovni zap oružanih snaga ). Isti prijedlog , neodustaj , svjedoci , itd.

Još ako si primao plaću kao zap.voda onda bi trebali obračunati po ustrojbenom mjestu (bar ja tako mislim ), što bi u konačnici bilo isto (visina mirovine)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam ovjerene potpise mojeg zapovjednika i mojeg vojnika. To sam odnio u personalnu upravu svoje (živuće) jedinice u kojoj nema više nikoga koga ja poznajem (iz 91-95 godine). Pogledali su papire i rekli da nisam dobivao veću plaću pa nema mogućnosti da mi oni to upišu. Ako upravnim sporom uspijem povoljno riješiti svoj problem dali onda pokrećem cijeli postupak vještačenja ili se mijenja samo izračun mirovine?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kupski91 je napisao:

Imam ovjerene potpise mojeg zapovjednika i mojeg vojnika. To sam odnio u personalnu upravu svoje (živuće) jedinice u kojoj nema više nikoga koga ja poznajem (iz 91-95 godine). Pogledali su papire i rekli da nisam dobivao veću plaću pa nema mogućnosti da mi oni to upišu. Ako upravnim sporom uspijem povoljno riješiti svoj problem dali onda pokrećem cijeli postupak vještačenja ili se mijenja samo izračun mirovine?

 

pa samo izračun

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija