Jump to content

f 62


JosipM

Preporučene objave

dali je dobro imati šifru f62 jer neki govore o oduzimanju vozačke i još nekih povlastica poput kredita itd.

ja sam dobio mirovinu od 1864kn profesionalnu pa dali bi sa tom šifrom ako ju kojim slučajem dobijem mogao tražiti barem opću koja je nešto viša, rvi nemam predao sam tužbu na upravni sud jer sam išao na vještačenje i rekao da mije otac popio tablete i učinio suicid kada sam imao 7 godina i dobio sam odgovor da oboljenje nije u svezi rata, bez obzira na vještačenje idem na prvostupanjsku komusiju i dobijam 30%rvi ali mi drugostepena komisija to ruši na osnovu vještačenja i ponovo predmet prosljeđuje na prvostupanjsku komisiju koja mi sada daje 20%tako da im udovolji i piše objašnjenje da je bolest posljedica rata međutim drugostepena komisija mi i to ruši na osnovu vještačenja tako daje preostala samo tužba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

JosipM je napisao:

dali je dobro imati šifru f62 jer neki govore o oduzimanju vozačke i još nekih povlastica poput kredita itd.

ja sam dobio mirovinu od 1864kn profesionalnu pa dali bi sa tom šifrom ako ju kojim slučajem dobijem mogao tražiti barem opću koja je nešto viša, rvi nemam predao sam tužbu na upravni sud jer sam išao na vještačenje i rekao da mije otac popio tablete i učinio suicid kada sam imao 7 godina i dobio sam odgovor da oboljenje nije u svezi rata, bez obzira na vještačenje idem na prvostupanjsku komusiju i dobijam 30%rvi ali mi drugostepena komisija to ruši na osnovu vještačenja i ponovo predmet prosljeđuje na prvostupanjsku komisiju koja mi sada daje 20%tako da im udovolji i piše objašnjenje da je bolest posljedica rata međutim drugostepena komisija mi i to ruši na osnovu vještačenja tako daje preostala samo tužba.

 

Neće svaki terapeut psihijatar da dijagnosticira f62 ( neki čak niti nakon 10 godina lječenja na psihijatriji od toga 5 godina sa dijagnozom ptsp - chr ), dok drugi opet daju istu šifru prvi puta po razgovoru sa pacijentom, a trećima da bi dali istu dijagnozu treba proteći da je pacijent neko vrijeme u konunitetu sa šifrom f43.1 chr a nakon tada daju f 62.

 

Neki psihijatri bez obzira na nalaz i mišjenje psihologa ne žele dati šifru f 62.

 

A i nije vam isto tko vam je dijagnosticirao f 62, jel to netko od mjesnih psihijatara ili netko iz neke veće bolnice ili centra za psihotraumu, čak se i to gleda na komisijama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

branko5 je napisao:

Kompa je u pravu.Mene je moj psihijatar odgovarao od te šifre jer kako on kaže pri ulasku u EU gubimo vozačku,gubimo pravo raspolaganja mirovinom,morat ćemo imati skrbnika i slične gluposti.Ne znam koliko je i da li je u pravu,ali dok čovjek odgovara od nečega,znači da nešto od toga i ima....

 

priče za malu djecu ! ! ! !

 

u EU i svugdje u svijetu šizofreničari i bolesnici sa raznim manijama imaju pravo na privatnost tako i na imovinu i vozačku i sl.

 

koliko ima 'zdravih' bez dijagnoze koji poubijaju obitelj, zalete se automobilom u pješake i sl. ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

strikan je u pravu to su gluposti , ma nitko vam nece oduzeti vozacku, sa sifrom f 62 ostaje vam vozacka , oduzece se samo ostale kategorije ( autobus,tramvaj idr. ) i dozvola za oruzje ali tek kad se ode u evropu i to je pitanje, a sto se tice vozacke to se nemorate bojati, sta bi bilo u americi 70% muskaraca imalo bi svog skrbnika i nebi vozilo auto, a svi voze, znate li vi kad bi imali svog skrbnika da bi to bio udar na proracun jer skrbnik mora biti placen bez obzira na mirovinu, nista od toga,ja neznam odakle vam takve ideje, neslusajte druge, jedan doktor vam neda f 62,drugi vam da, kome vjerovati, vi sa sifrom f 62 samo mozete bolje proci na komisijama

pozdrav svim braniteljima ma gdje bili

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

strikan je u pravu to su gluposti , ma nitko vam nece oduzeti vozacku, sa sifrom f 62 ostaje vam vozacka , oduzece se samo ostale kategorije ( autobus,tramvaj idr. ) i dozvola za oruzje ali tek kad se ode u evropu i to je pitanje, a sto se tice vozacke to se nemorate bojati, sta bi bilo u americi 70% muskaraca imalo bi svog skrbnika i nebi vozilo auto, a svi voze, znate li vi kad bi imali svog skrbnika da bi to bio udar na proracun jer skrbnik mora biti placen bez obzira na mirovinu, nista od toga,ja neznam odakle vam takve ideje, neslusajte druge, jedan doktor vam neda f 62,drugi vam da, kome vjerovati, vi sa sifrom f 62 samo mozete bolje proci na komisijama

pozdrav svim braniteljima ma gdje bili

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mzeka13 je napisao:

strikan je u pravu to su gluposti , ma nitko vam nece oduzeti vozacku, sa sifrom f 62 ostaje vam vozacka ,

Gluposti ili ne pitanje je sada

ali sjetite se nedavnih promjena zakona.

Nemojte se neugodno iznenaditi kada dođe do izmjene zakona o Sigurnosti prometa na cestama, kao što su izmjenili zakon o radu,o zabrani pušenja, zakon o braniteljima , o oplodnji tako bi bez puno problema moglo uskoro doći i do promjene-izmjene zakona o sigurnosti prometa na cestama gdje bi mogli svima braniteljima koji imamju status hrvi na osnovu psihičkog oboljenja , svima bi mogle biti oduzete vozačke dozvole i to ove B kategorije. Izmjene zakon i puf zakon je tada na njihovoj strani i mogu kao što mogu i sa ovim novim zakonom o braniteljima ( opet će popušiti mali sitni ljidi, branitelji, dragovoljci koji se neće buniti i koji će i tu izmjenu zakona prihvatiti kao zdravo za gotovo )

 

Nemojte se začuditi na godinu kada će se u saboru RH raspravljati o izmjenama i dopunama zakona o zakonu o sigurnosti prometa na cesti, a ići če izmjeniti taj zakon striktno ciljano na braniteljsku populaciju jer im u tim segmentima još nisu zakinuta prava ( što se tiče B kat )

 

Striktno, ciljano i sustavno će nas uništavati obesprvljajući i ukidajući nam sva prava koja smo ih do sada ostvarili i koja bi još trebali ostvariti-e to je u suradnji i dogovoru sa politikom EU. A kakvi su zakoni u EU vezano za ljude sa psihičkim oboljenjima i da li oni imaju pravo upravljati vozilom sa B kategorijom to je druga država i dugi ljudi što kod nas ne vrijedi jer ti ljudi nisu hrvatski branitelji, invalidi domovinskog rata , njihove zemlje nisu dobile direktivu od EU kako da se ponašaju prema toj populaciji ljudi kao što su naši političari dobili naputak od EU kako nas treba susvano rješavat i gaziti, a po mogučnosti pri ulasku u EU da nas ostane što manjne sa što manje osnovnih ljudskih prava.

 

Eto ako će vam biti-----samo čekajte :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

mzeka13 je napisao:

strikan je u pravu to su gluposti , ma nitko vam nece oduzeti vozacku, sa sifrom f 62 ostaje vam vozacka ,

Gluposti ili ne pitanje je sada

ali sjetite se nedavnih promjena zakona.

Nemojte se neugodno iznenaditi kada dođe do izmjene zakona o Sigurnosti prometa na cestama, kao što su izmjenili zakon o radu,o zabrani pušenja, zakon o braniteljima , o oplodnji tako bi bez puno problema moglo uskoro doći i do promjene-izmjene zakona o sigurnosti prometa na cestama gdje bi mogli svima braniteljima koji imamju status hrvi na osnovu psihičkog oboljenja , svima bi mogle biti oduzete vozačke dozvole i to ove B kategorije. Izmjene zakon i puf zakon je tada na njihovoj strani i mogu kao što mogu i sa ovim novim zakonom o braniteljima ( opet će popušiti mali sitni ljidi, branitelji, dragovoljci koji se neće buniti i koji će i tu izmjenu zakona prihvatiti kao zdravo za gotovo )

 

Nemojte se začuditi na godinu kada će se u saboru RH raspravljati o izmjenama i dopunama zakona o zakonu o sigurnosti prometa na cesti, a ići če izmjeniti taj zakon striktno ciljano na braniteljsku populaciju jer im u tim segmentima još nisu zakinuta prava ( što se tiče B kat )

 

Kolega kompa uz dužno poštovanje s obzirom na vašu bolest bio bih dvoljno slobodan da vam "pridodam"šifru F 20.

 

Ali ne brinite,ima još časnih i poštenih(začudili bi se da govorim o brojkama) ljudi(čitaj -pravnika-stručnjaka) koji nisu posustali pod teškim žrvnjem kriminala i korupcije i koji neovisno,temeljito i po zakonu službe i pravila sprovode zakon i sve ztakonske akte i regulative sukladno načelima prava i pravne države

 

 

 

 

Striktno, ciljano i sustavno će nas uništavati obesprvljajući i ukidajući nam sva prava koja smo ih do sada ostvarili i koja bi još trebali ostvariti-e to je u suradnji i dogovoru sa politikom EU. A kakvi su zakoni u EU vezano za ljude sa psihičkim oboljenjima i da li oni imaju pravo upravljati vozilom sa B kategorijom to je druga država i dugi ljudi što kod nas ne vrijedi jer ti ljudi nisu hrvatski branitelji, invalidi domovinskog rata , njihove zemlje nisu dobile direktivu od EU kako da se ponašaju prema toj populaciji ljudi kao što su naši političari dobili naputak od EU kako nas treba susvano rješavat i gaziti, a po mogučnosti pri ulasku u EU da nas ostane što manjne sa što manje osnovnih ljudskih prava.

 

Eto ako će vam biti-----samo čekajte :kavica:

;-)
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Plemeniti je napisao:

Kolega kompa uz dužno poštovanje s obzirom na vašu bolest bio bih dvoljno slobodan da vam "pridodam"šifru F 20.

 

 

Zato nam i je ovako kako nam je, a to političari znaju da smo baš ovakvi jedni prema drugima, umjesto da smo složni i vidimo što nam se sprema. Bit će kasno kasnije, za godinu ili dvije, a vi se samo smijte.

:namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa moja "konstatacija" oko šifre F 20. bila je u "polušaljivom" tonu s obzirom na vaše crne prognoze...no namjera mi nije bila uvrijediti vas ili nešto slično...

 

Znam da ste zabrinuti i revoltirani ali koliko pratim vaš slučaj ne bi trebali biti...sve će lijepo sjesti na svoje mjesto kada se stvore preduvijeti za isto a i sam obračun i visina mirovine višestruko će se povečati...stoga razmišljati pozitivno(koliko je to moguče) i strpljenja.... ;-)

 

A što se vozačkih dozvola tiće nije nemoguće i neizvedivo ovaj scenarij koji ste opisali ali to je neizvedivo i gotovo nemoguće sprovesti "odjednom" i zakonski i pravno....ukoliko i dođe do sličnog(već je bilo pokušaja)iči će postupno tj. u fazama ali otom potom....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija