Jump to content

rodiljni dopust


ELKOR

Preporučene objave

Situacija je ovakva, supruga prekida rodiljni dopust, te počinje raditi na novom poslu u 1. mjesecu 2009., te bi ja trebao/mogao ići na rodiljni dopust sa tim datumom. Rodiljni dopust bi koristio do djetetovog 6. mjeseca, tj. do kraja 2. mjeseca sljedeće godine (nešto kraće od 2 mjeseca).

 

Te me sada zanima da li će biti problema, tj. da li imam pravo na naknadu plaće u iznosu od 100% u tom periodu?

Neprekidni radni staž mi ide od 1.12.2008.

 

Mene sada zanima kako oni tumače početak "korištenja prava"?? Jel to od datuma kada JA idem ili od datuma od kada je supruga išla na rodiljni?

 

Zahvaljujem...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema razloga da ne ostvariš nadoknadu plaće u 100% iznosu, naime u tvom slučaju ima najmanje tri razloga zbog čega bi to ostvario i jedan zbog kojeg to ne bi bilo tako, pa u svakom slučaju to provjeri prilikom preuzimanja dokumentacije koju moraš ispuniti prilikom podnošenja zahtjeva (da se netko "restriktivnim" tumačenjem ne bi slučajno sjetio primjeniti ovaj jedan).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija