Jump to content

Korištenje godišnjeg prije dopusta za njegu djeteta?


Peppy

Preporučene objave

Dakle, situacija je ovakva:

trenutno sam na porodiljnom dopustu (službeno do djetetovog 1. rođendana koji je 28.01.2010.), a u međuvremenu je ukinut cijeli odjel u mojoj firmi tako da bi nakon povratka na posao trebala ući u program zbrinjavanja zaposlenika iliti dobiti otkaz+otpremninu. U međuvremenu sam predala zahtjev za njegom djeteta s posebnim potrebama i nadam se da će mi ga komisija odobriti do isteka porodiljnog, što znači da bi zbog korištenja njege bila do daljnjeg zaštićena od otkaza.

 

Zanima me sljedeće:

1. da li imam pravo (ukoliko prekinem porodilji ranije, tj. još ove godine) iskoristiti godišnji za 2009. godinu prije no što krenem na njegu, a da mi u tom periodu poslodavac ne može uručiti otkaz? pravnica u firmi mi je jedino objasnila kako sam zaštićena 15 dana od povratka s porodiljnog, a nakon toga se pokreće postupak zbrinjavanja.

Važno mi je da zbog korištenja njege do daljnjeg ostanem u statusu stalno zaposlene osobe.

 

2. da li tijekom iduće godine (ako sam na njezi djeteta) imam pravo na godišnji odmor?

 

3. da li mi tijekom korištenja njege "ide" staž (pitam zbog obračuna otpremnine)?

 

Hvala

 

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Peppy je napisao:

Dakle, situacija je ovakva:

trenutno sam na porodiljnom dopustu (službeno do djetetovog 1. rođendana koji je 28.01.2010.), a u međuvremenu je ukinut cijeli odjel u mojoj firmi tako da bi nakon povratka na posao trebala ući u program zbrinjavanja zaposlenika iliti dobiti otkaz+otpremninu. U međuvremenu sam predala zahtjev za njegom djeteta s posebnim potrebama i nadam se da će mi ga komisija odobriti do isteka porodiljnog, što znači da bi zbog korištenja njege bila do daljnjeg zaštićena od otkaza.

 

Zanima me sljedeće:

1. da li imam pravo (ukoliko prekinem porodilji ranije, tj. još ove godine) iskoristiti godišnji za 2009. godinu prije no što krenem na njegu, a da mi u tom periodu poslodavac ne može uručiti otkaz? pravnica u firmi mi je jedino objasnila kako sam zaštićena 15 dana od povratka s porodiljnog, a nakon toga se pokreće postupak zbrinjavanja.

Važno mi je da zbog korištenja njege do daljnjeg ostanem u statusu stalno zaposlene osobe.

 

2. da li tijekom iduće godine (ako sam na njezi djeteta) imam pravo na godišnji odmor?

 

3. da li mi tijekom korištenja njege "ide" staž (pitam zbog obračuna otpremnine)?

 

Hvala

 

Peppy,

ne razumijem zašto biste prekidali njegu zbog godišnjeg? pravnica vam je dobro rekla, sigurni ste 15 dana ali "šta ako..."'Vi u svakom slučaju imate pravo na godišnji, možete ga koristiti nakon što se vratite na posao. Pogledajte odredbe zor od čl 46. pa nadalje, ako nemate kolektivni ugovor. Ide vam staž za vrijeme njege.

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija