Jump to content

Koliko dugo traje prekrsajni postupak? (malo komplicirano)


lalala123

Preporučene objave

Bok zajedno! sljedeca situacija se dogodila..: Zivim u Njemackoj (HR drzavljanin) Na ljetovanju krajem 7. mjeseca (dakle prije 5 mjeseci) cura (Njemica) i ja se vozimo kroz jedno selo u Slavoniji (njezin auto, njemacke tablice i ona je vozila, jer sam ja bio pijan) - iznenada "iskace" policajac sa ugibalista sa "lizaljkom", ona ga u prvi mah nije ni primjetila (bio je samo JEDAN policajac) Ja sam primjetio da je ipak valjda pokusavao nas zaustaviti, i da je uskocio u policijski auto i ide za nama (ca. 6 - 7 vozila izmedju nas i njega) ja kazem curi da stane sa strane na nekoj autobusnoj stanici, i ona stane.. istovremeno stize ovaj policajac koji nas je sljedio dok sam ja izlazio iz auta sa suvozaceve strane. Dok smo si rekli "dobro jutro" iz drugog smjera stize drugi policajac (valjda ga ovaj prvi zvao "u pomoc").. sad pazite: traze me osobnu kartu (!), ja im dam putovnicu, oni pregledaju, pa onaj 1. sav biejsan pita "da zasto mu nisam stao"..?.. Ja mu odgovorim, da nisam ni vozio, a cura ga nije odmah primjetila jer je izneneda iskocio.., zatim me traze (moju) vozacku (imam njemacku dozvolu) koju nisam imao kod sebe, pa su ispitivali gdje je (bila je kod brata u autu), jesam li pod zabranom (NISAM) i da li pristajem na alkotest? Obzirom da NISAM vozio, ja im kazem da nisam vozio, i odbijam alkotest (sad sam shvatio da su navalili na mene, da sam ja vozio.. (ali NISAM) ponavljam: ovaj 2. policajac nije bio ni blizu, ali on je najvise navalio da sam ja vozio! Obzirom da sam i bez alkotesta priznao da sam pijan, odvezli su me u stanicu, zatvorili, i rekli da cu tu sad odlezati 12 sati do otreznjenja ako ne budem "suradjivao", alkotestirao, ili "priznao"..

Kako nisam htio "priznati", i kako sam vidio da uopce ne zele cuti sto im govorim, mislio sam si "bolje sad shuti" da ti ne prikvace mozda jos nesto.. tako da sam tih 12 sati presjedio "i bez alkotesta i bez suradnje".

U cijelom tom dogadjanju, tu moju curu nisu pitali ni za vozacku niti drugi dokument, niti za izjavu, NISTA. Jedino su joj dali novcanik, mobitel i cigarete sto su meni oduzeli, i mene su pitali za ime (ja im rekao ime), a oni u zapisnik napisali joj Moje prezime, iako se preziva sasvim drugacije. Taj zapisnik su mi i dali (nisam nista potpisivao), samo sam se smijao kako se od 5 policajaca (uklucujuci jos 3 u stanici) ni jedan ni sjetio, da ipak tu curu zatrazi dokument i ustanovi kome daje moje osobne stvari.. :-)) Da skratim pricu..: puste oni mene nakon tocno 11 sati, ja odma na pivu, dok nije cura dosla po mene (i na kraju se i tu vecer napijem..) Ali pitanja su sad..:

Odma drugi dan sam bio kod odvjetnika, kazem mu o cemu se radi, (uglavnom zbog toga, sto sam morao otputovat u Njemacku na posao i nemogu primati postu na prebivalistu u HR) dakle odvjetnik je javio u sud da je opunomocen od mene, i da se posta u vezi ovog slucaja salje direkno k njemu.

Evo, proslo je sad 5 mjeseci, i nikakva posta u vezi toga nije dosla, makar ne do odvjetnika. Jel moguce da toliko traje..?.. Dali prekrsajni nalog stize od suda ili policije..?.. (Ipak sam racunao, da ce meni pripisati taj slucaj, i da cu se morati braniti od toga) Vasa misljenja..?..

Dali je zaista moguce da su to bacili u kos, ili da se "zagubilo"..?.. (odvjetnik je spomenuo i tu mogucnost) recimo ako si murija ipak nije sasvim sigurna u ono sto je u pocetku tvrdila..?..

Dakle sto mislite o tome..?..

 

 

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@ Rubens, ma je, znam to. Ali nisam siguran dali treba dirati "vuka koji spava"..?..

Odvjetnik je cca. 10 dana nakon ovog dogadjaja vec bio pitao na prekrsajnom sudu, i receno mu je, da do tada nisu uopce primili takav predmet - dakle da nisu nista primili iz policije - pa sad neznam, dali je to uobicajeno..?.. Ili koliko inace traje da takve stvari iz policije predaju sudu..?..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija