Jump to content

što učiniti?


kalup

Preporučene objave

Poštovani, molim vas za pomoć, jer ne znam što mi je činiti. Radi se o slijedećem: moja majka je nakon smrti svoje majke naslijedila zemljište koje je u rješenju o nasljeđivanju označeno kao izvanknjižno vlasništvo. Na ostavinskoj raspravi majčin brat(moj ujak)odrekao se svog nasljednog dijela na tom zemljištu u korist moje majke.Međutim, u katastru je kao posjednik upisan moj ujak, a baka se nigdje ne navodi. Zanima me, što nam je dalje činiti kako be se majka mogla uknjižiti u zemljišne knjge temeljem citiranog rj. o nasljeđivanju?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

 

Pravomoćnim rješenjem o nasljeđivanju otići ćete u gruntovnicu općinskog suda dje leže nekretnine , ispuniti zahtjev sa 250, kn. biljega predati gruntovnici,.Gruntovnica donosi rješenje i izvršiti će prijenos nekratnina na Vašu majku. Temeljem rješenja o nasljeđivanju i vlasničkog lista to isto će učiniti i nadležni katastar .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na brzom odgovoru,ali nisam spomenula da smo već bili u zemljišniku gdje nam je rečeno da se majka ne može knjižiti, jer baka nije u zemljišnim knjigama uvedena kao vlasnik,a kao vlasnici upisane su osobe koje su umrle 50-ih godina. Rečeno nam je da se moramo dogovoriti s ujakom,odnosno da bi nam on morao darovati tu nekretninu. To mi baš i nije bilo jasno, jer ujak nije vlasnik niti je upisan u zk, već se samo nalazi u posjedovnom listu. Da li ovo mijenja situaciju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na brzom odgovoru,ali nisam spomenula da smo već bili u zemljišniku gdje nam je rečeno da se majka ne može knjižiti, jer baka nije u zemljišnim knjigama uvedena kao vlasnik,a kao vlasnici upisane su osobe koje su umrle 50-ih godina. Rečeno nam je da se moramo dogovoriti s ujakom,odnosno da bi nam on morao darovati tu nekretninu. To mi baš i nije bilo jasno, jer ujak nije vlasnik niti je upisan u zk, već se samo nalazi u posjedovnom listu. Da li ovo mijenja situaciju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

 

Najprije trebate ići u katastar i provesti rješenje o nasljeđivanju.Rješenje jednostavno odnesite i tražite prijenos posjeda temeljem nasljeđivanja .Original rješenja o nasljeđivanju fotokopirajte i ovjerite kod JBilježnika .

Obično se originali ne davaju nikome .

 

Kada budete uknjiženi kao posjednik (Vaša majka ),tada ćete temeljem posjedovnog lista iz katastra ustati tužbom za utvrđenje vlasništva ,temeljem nasljeđivanja , i dosijelosti .

Utužuju se sve osobe upisane u vlasničkom listu iz gruntovnice , a ako je neka osoba -suvlasnik preminula tada morate naći njene nasljednike i utužiti nasljednike ,za osobe nepoznata boravište -adrese sud traži od CZSS postavljanje staratelja itd.

 

Pisanje tužbe trebate povjeriti pravno educiranoj osobi .

 

Od dokumenata kao dokaza treba vam :

 

1. rješenje o nasljeđivanju

2. izvod iz katastra

3. izvod iz zemljišnih knjiga

 

Pozdrav !

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija