Jump to content

Snimanje i Objavljivanje


nn001

Preporučene objave

Pozdrav,

 

imam nekoliko pitanja vezano za snimanje(foto i video materijal) te objavljivanje snimljenog sadržaja.

 

1.) Da li je dozvoljeno snimanje ljudi na javnim mjestima, te objavljivanje snimljenog materijela(npr.na servisu popot youtube-a,web stranici i sl.) odnosno korištenje snimljenog materijala u prezentacijeske svrhe (npr.kao dio prezentacije na predavanjima i seminarima)

 

2.) Što u slučaju kada se snimanje odvija na privatnom posjedu određene osobe(npr. u stanu). Osim usmenog odobrenja osobe koju se snima, na koji se način pismenim putem može urediti da je osoba dala odobrenje za snimanje, te da dopušta da se snimljeni materijal može objaviti i koristiti u različite svrhe (kao u gornjem primjeru).

 

3.)Pošto kazneni zakon spominje "neovlašteno snimanje", što se točno podrazumjeva pod neovlašteno?

 

Zahvaljujem na odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neovlašteno snimanje razgovora je ako snimaš razgovore u kojima ne sudjeluješ.

ako snimaš svog sugovornika nemože ti niko ništa.

Ako te netko i tuži da si ga kriomice snimao snimka sa interneta bez usporedbe s originalom ili bez vještačenja nije nikakav dokaz. a i da se nađu orginalne snimke sud nije zatražio njihovo snimanje i nemogu biti dokaz.

 

ja sam na sudu zbog toga, a štaš, komentari su suvišni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija