Jump to content

Dvojni objekt


joosip

Preporučene objave

Dragi svi,

 

lijepo bi Vas moli za pomoć. Naime, našao sam zemljište na kojemu bi ja i brat gradili kuće, lijepljene tj dvojni objekt a zemljište je širine preko 20 m, pa bi me zanimalo slijedeće:

 

1. kako znati da li na tom gradilištu mogu graditi dvojni objekt

 

2. da li se dozvole traže zajedno ili svaki treba posebno

 

3. da li je cijena dozvola pojedinačno tj da li bi se svaka kuća gledala posebno ili postoji poseban cjenik za dvojne objekte

 

4. da li će svaki trebati posebno plaćati priključak (voda, struja, plin...) ili i tu postoji cjenik za dvojne objekte..

 

Lijepo Vas molim za pomoć, jer neznam od kud početi, zemljište je pronađeno pa što dalje??

 

Unaprijed hvala i lijep pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Termin 'dvojni objekt' (ili službeno poluugrađeni objekat) znači da su na dvije građevne čestice sagrađena dva objekta koji se dodiruju na graničnoj liniji.

 

Vi trebate tražiti jednu dozvolu za objekat do 400 m2 BRP sa dvije stambene jedinice (takav objekat može imati do tri stambene jedinice). Te stambene jedinice mogu biti podjeljene po etažama, ali isto tako objekat može biti podjeljen vertikalnom ravninom na dva zasebna dijela, sa zasebnim ulazima.

 

Cijena projektiranja je po m2, a dozvole (doprinosa) određuje se po m3 objekta.

 

Svaka zasebna stambena jedinica mora imati zaseban priključak i brojilo za struju, vodu i plin, ali su troškovi priključenja nešto manji jer je priključak na glavni (ulični) vod zajednički. Za struju nema bitne razlike u cijeni, ali za vodu i plin to može biti i 50-80 % jeftinije za drugi priključak.

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala na odgovoru...

 

htjeo bi vas jos pitati kako je bolje napravit, budući da ćemo sad kupiti zemljište....da li ga odmah parcelizirati pa onda praviti dvojni objekat, ili upisat vlasništo 1/2 ili samo na jednog od nas dvojice pa kad napravimo onda tek ici s parcelizacijom tj etažiranjem?

 

puno hvala..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma siguran sam za brata, bar njemu vjerujem a do kad to cemo vidjet...nadam se da jako dugo....

 

znaci sve idem 1/2 i kad se sve zavrsi onda idemo na etažiranje....

 

meni ce to biti prva nekretnina, znači na 600 m2 ne plaćamo porez na nekretniu, da li to ima kakve veze budući da ide 1/2 tj. da li će imat veze kakve kad etažirali i da li se plaća kakav porez prilikom etažiranja...

 

puno hvala na pomoći, već ste mi dosta pomogli...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija