Jump to content

Zemljište


voldenz

Preporučene objave

Treba mi savjet neke osobe koja se dobro razumije u ovo područje. Ovako moj je djed nasljedio jedno zemljište u slavoniji na kojem je živio nešto kratko. On se vraća u rodni grad, te sklapa ugovor sa jednom gospođom po kojem je ona plaćala mjesečno neku svotu novca (simboličlo).

Međutim dolazi rat, a gospođa umire i na tom zemljištu ostaju njezina djeca koja su punoljetna. Međutim oni prodaju tu zemlju jer je prije rata tadašnja vlast dala toj gospođi nekakve papire i sada na toj zemlji žive neki treći ljudi, a moj djed želi prodati tu zemlju.

Moje je pitanje ima li on ikakva prava danas na tu zemlju, jer nakon rata se ništa nije poduzimalo, do danas?

A ako ima kakve se njegove šanse da je dobije natrag?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

voldenz je napisao:

Međutim oni prodaju tu zemlju jer je prije rata tadašnja vlast dala toj gospođi nekakve papire ?

A ako ima kakve se njegove šanse da je dobije natrag?

 

Poštovani, morate otići u Gruntovnicu koja vodi tu česticu o kojoj pišete.

Gruntovnica se nalazi kod suda u vašem mjestu, gradu, općini.

Prema katastarkoj čestici zatražite Povijesno stanje u Zemljišniku, i po tome ćete vidjeti na temelju kojih papira je ta žena došla u vlasništvo zemljišta vašeg djeda.

Nakon toga ako smatrate da se radilo o nezakonitim radnjama, uložite Tužbu za raskid te poveznice, i povrat u valsništvo vašeg djeda. Nakon toga popkrenite ostavinaku raspravu za naknadno pronađenom nekretninom

 

Sretno

Mike06

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija