Jump to content

kako naplatiti troškove postupka


malany

Preporučene objave

poštovani forumaši

molila bih lijepo da me informirate ako znate kako da naplatim troškove koje sam izdala na odvjetnika koji me je zastupao u brakorazvodnom postupku?

tražila sam naknadu troškova na sudu da mi nadoknadi bivši suprug(ostala sam bez posla,a amim tim i bez novaca)

sud je donijeo riješenje da mi je dužan nadoknaditi troškove,on je uložio žalbu na to,ali i drugostupanjski sud je donijeo riješenje da mi je dužan nadoknaditi troškove,ne radi se o nekom velikom iznosu ali mi je u ovoj trenutnoj situaciji jako značajan i taj iznos,problem je što bivši suprug neće da uplati taj iznos,a kako zna da nemam novaca da odem odvjetniku i da bi mi na kraju od tog iznosa ostalo "ništa"namjerno izbjegava naknadu mi tih troškova

molim vas da me obavijestite kako mogu sama (bez odvjetnikove pomoći)naplatiti te troškove,kojim redosljedom mi je što činiti i gdje se obratiti?

ili on čeka da to ode u zastaru,jer je prošlo već 7 mjeseci kako je drugostupanjski sud donijeo to riješenje da mi je dužan nadoknaditi troškove

najljepša hvala svima i nadam se da će mi neko znati detaljno pojasniti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ste samohrani roditelj imate pravo na besplatnu pravnu pomoć a i dodjeli vam se besplatni odvjetnik samo se duže čeka.Također pravo na besplatnu pravnu pomoć i odvjetnika imaju građani slabijeg imovnog stanja da prosječni mj dohodak po članu kućanstva ne prelazi 2.611,00 za 2009 kroz 12 mjeseci pri čemu se ne uzimaju u obzir dječji doplatak,potpore.Zatim da je vlasnik kuće ili stana koja je površine do 35 m-2 za podnositelja zahtjeva te dodatnih 10 m2 za svakog člana kućanstva+ 10 m2.Da kućanstvo nema automobil vrijedniji od 18 minimalnih mj dohodaka 18x 2.611,00 za 2009 god=46.998,00 broj telefona potražite na www.pravosudje.hr žao mi je imala sam broj ali na letku koji imam sam našla njihov email.Ja sam toliko ogorčena zbog moje situacije pa ću se nekako snači za plaćanje odvjetnika da mi što prije složi tužbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija