Jump to content

Vjerovala ZK stanju !


ikam

Preporučene objave

Poštovani!

 

Molim vas da mi pomognete, svojim korisnim pravnim savjetima, u mom vrlo kompliciranom slučaju.

 

Život mi je zagorčao "očišćen" ZK izvadak(Vlasnički list),

kojemu sam sa povjerenjem u ZK, misleći da je upisano suvlasništvo , osam stanova u upisanoj kući čisto, te da ću svoj suvlasnički udio(koji je u naravi i po kupoprodajnom ugovoru stan od 50m2...) bez problema , odvojiti-etažirati,

te neometano sa istim raspolagati i u njemu živjeti...

 

Radi se o tome da sam kupila , jedan od osam stanova u obiteljskoj stambenoj zgradi, za koju je gospodin imao Rješenje o gradnji za maksimalno tri stana , a izgradio i rasprodao osam(to sam naknadno saznala).

 

Sva dokumentacija je sklonjena-sakrivena(prostorni,zk sud,katastar,elektra,vodovod nitko navodno nema )nigdje primjerka projektne niti bilo kakve dokumentacije.

 

U uredu za prostorno i zk sudu , govore da navodno nije ni trebala tada (izgradjena je 1987g)dokumentacija niti uporabna ???

 

Viši gradjevinski inspektor je nedavno Rješenjem naložio

uklanjanje-rušenje, prvo dogradjenog a zatim kompletne gradjevine.

Uložila sam žalbu na Rješenje g.inspektora Ministarstvu ,

isto ćuti već nekoliko mjeseci,

uložila sam Kaznenu prijavu ŽDO isti već godinu dana ćute ???

 

Napominjem;

 

Zgrada sagradjena 1987 god. ucrtana u kat.planu na kč.upisana u zemljišnoj knjizi.

Zgrada ima osam stanova-st.jedinica, ima sada sa dogradnjom

cca 430 m2 , imala je i ima osm prikljucaka na vodu i struju.

 

Nekretnina ponovno napominjem u momentu moje kupovine nije imala niti i sada ima tereta C-list "čist".

 

Napominjem da je u teretovnici , dvije godine prije moje

kupovine stana u istoj, stojala zabilježba da zgrada nema uporabnu , ali je to netko prije , sudsikm rješenjem skinuo ,"OČISTIO" teret odnosno zabilježbu ,

što sam tek kasnije iz povijesnog saznala.

Moj knjižni prednik stana , kupio je po datumu kupoprodajnog ugovora drugi stan.

 

Što mi je činiti?

Ima li i koji je zakonski rok da mi Ministarstvo odgovori na žalbu?

Koliko li ću dugo čekati još odgovor ŽDO.

kakve su mi šanse?

Gdje bih još mogla potražiti i provjeriti je li postojala kakva i projektna dokumentacija?

 

Unaprrijed zahvalna i

S potovanjem !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija