Jump to content

Banka traži brisanje tereta za kuću


Justitiaest

Preporučene objave

Promijenio sam banku, a druga traži da se iz vl.lista briše teret da je "upis kuće i gosp. zgrade na čestici obavljen bez priložene uporabne dozvole".

Kuću sam izgadio sukladno građ.dozvoli 2004. godine, a gosp. zgrada postoji na čestici više od 20 godina.

Ne snalazim se nikako u propisima, savjete sam dobio da mi je potrebno uvjerenje o uporabi, pa rješenje o izvedenom stanju, da sudu uputim prijedlog da se briše teret jer za moju kuću (100 m2) nije ni potrebna uporabna dozvola...

Naravno, kopajući po tome, sada sam još i utvrdio da nije izgrađena sukladno prostornom planu jer je tada propisano bilo da ne smije biti površina manja od 60 m2, a ja imam 50 m2, te se u međuvremenu i daljina do međe smanjila.

Molim da mi netko pomogne i naputi me!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Justitiaest je napisao:

Promijenio sam banku, a druga traži da se iz vl.lista briše teret da je "upis kuće i gosp. zgrade na čestici obavljen bez priložene uporabne dozvole".

Kuću sam izgadio sukladno građ.dozvoli 2004. godine, a gosp. zgrada postoji na čestici više od 20 godina.

Ne snalazim se nikako u propisima, savjete sam dobio da mi je potrebno uvjerenje o uporabi, pa rješenje o izvedenom stanju, da sudu uputim prijedlog da se briše teret jer za moju kuću (100 m2) nije ni potrebna uporabna dozvola...

Naravno, kopajući po tome, sada sam još i utvrdio da nije izgrađena sukladno prostornom planu jer je tada propisano bilo da ne smije biti površina manja od 60 m2, a ja imam 50 m2, te se u međuvremenu i daljina do međe smanjila.

Molim da mi netko pomogne i naputi me!!!

 

Poštovani, iz vašeg posta je neupitno da ste kuću i pomoćni objekat unatoč dokumentima koje imate (građ. dozvola) napravili nezakonito, odnosno da niste postupili po aktima koji reguliraju propise i Zakon o gradnji iz tog vremena.

 

Dakle, niste ni mogli dobiti Uporabnu dozvolu da ste je i tražili.

Da bi dobili uporabnu dozvolu imate 2 načina.

 

Uklanjanje nezakonito izgrađenih objekata na temelju Rješenja građevinske inspekcije (što je manje vjerojatno ali je moguće), ili legalizacija postojećeg uz Izvedeno stanje koje postoji na toj građevinskoj čestici.

Pri tome valja naznačiti da je OBAVEZNO pridržavati se propisa o udaljenosti objekta od međe.

Od bližeg susjeda mora biti udaljenost MINIMALNO 1 metar ili do mjeđe ako se susjed s time PISMENO složi.

Od daljnjeg susjeda mora biti udaljenost MIN 3 metra.

Sve što je bliže međe OBAVEZNO ćete dobiti nalog za uklanjanje.

S toga ako ste sa susjedima OK potražite njegovu Pismenu suglasnost, a ako niste , tada vam Bog neka pomogne.

 

Ja sam to sve tjerao skoro 3 godine, jer ono žalba na rješenje ovo, žalba na ono, inertnost državne birokracije....o novcima kioje sam potrošio neću vam spominjati jer vam želim dobro zdravlje i dug život..trebat će vam.

Srdačan pozdrav

Mike06

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija