Jump to content

Što kada je i država spora?


Ivana29

Preporučene objave

Poštovani,

 

kao i velika većina prisutnih ovdje muku mućim sa bivšim poslodavcem koji mi nije uplatio 2 plaće, niti mi je dao obračunske liste niti je plaćao doprinose. Sve te papire sam predala državnom inspektoratu gdje inspektor nanovo šalje pozive da se poslodavac odazove, a ovaj to ne čini. Time mu se daje još više vremena od ovih 7mj koiliko me zavlaći. Inspektor mi je rekao da ima sve potrebne papire da mu napiše kaznenu prijavu što mu sprječava uvid u papire, ali to ipak ne čini. :-?

 

Mene zanima što mi je činiti da pokrenem privatnu sudsku tužbu i što mi preporučate kako se najbolje pripremiti za nju. Ukoliko imate i preporuku nekog dobrog odvjetnika bila bih vam uistinu zahvalna.

 

Srdačan pozdrav.

 

Ivana :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ivana29 je napisao:

Poštovani,

 

kao i velika većina prisutnih ovdje muku mućim sa bivšim poslodavcem koji mi nije uplatio 2 plaće, niti mi je dao obračunske liste niti je plaćao doprinose. Sve te papire sam predala državnom inspektoratu gdje inspektor nanovo šalje pozive da se poslodavac odazove, a ovaj to ne čini. Time mu se daje još više vremena od ovih 7mj koiliko me zavlaći. Inspektor mi je rekao da ima sve potrebne papire da mu napiše kaznenu prijavu što mu sprječava uvid u papire, ali to ipak ne čini. :-?

 

Mene zanima što mi je činiti da pokrenem privatnu sudsku tužbu i što mi preporučate kako se najbolje pripremiti za nju. Ukoliko imate i preporuku nekog dobrog odvjetnika bila bih vam uistinu zahvalna.

 

Srdačan pozdrav.

 

Ivana :-)

 

Ivana poz,

vaše potraživanje me zastarjeva tri godine. Jete li vi slali poslodavcu pismeno ,poštom kakav zahtjev za zaštitu prava?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ivana29 je napisao:

Pozdrav,

 

Nisam mu ništa slala već sam sve predala inspektoratu misleći da će ipak potpis državnog službenika imati na jačini, ali očito sam se prevarila :place:

 

Ivana,

inspektorat nije zadužen za to da riješava vaš spor sa poslodavcem. Inspektorat je zadužen da "nadzire provedbu preopisa kojima su uređeni radni odnosi između poslodavaca i radnika ............" On postupa po vašoj prijavi u smislu da kažnjava poslodavca za nepoštivanje propisa iz Zakona o radu ( to su oni zbog kršenje kojih ste poslodavca prijavili). On će i naložiti poslodavcu da vam izda isplatne liste no međutim on ga nemože natjerati da vam plati dugovanja. To može samo sud.

Vi niste poštivali proceduru. Nakon što niste uspjeli usmeno dogovoriti sa poslodavcem vi ste mu trebali odmah uputiti zahtjev za zaštitu prava u pisanom obliku. Ako vam nebi odgovorio ili ako iz kog drugog razloga nebi izvšio nešto iz vašeg zahtjeva e onda ste nakon što ste ga pismeno obavijestili trebali otići na inspekciju rada. E sad će vas i poslodavac "malo rastezati" jer može reći da nema pojma o ćem se radi da je situacija bila loša za poslovannje a da vi niste inzistirali i blala...Naravno kad ga utužite vi ćete dobiti spor samo će to malo potrajati.

toliko.A na inspekciju otiđite. vidite šta je sa vašim predmetom i nek vam daju nešto na pismeno da ste podnijeli prijavu i u kojem smislu i nek vam odgovore u kojoj je taj ppredmet fazi. Ako ne ide kod "manjih" inspektora onda kod pročelnika.

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija