Jump to content

otpremnina nakon poslovno uvjetovanog otkaza


lera

Preporučene objave

Nakon 3-god. rada u trgovini na neodređ. vrijeme ona se zatvorila i sada bi htjela ostvariti pravo na otpremninu a ne znam kako da to i ostvarim? Ako tko ima slično iskustvo, molim pomoć! Ne znam uopće kako da to pokrenem? Još nisam dobila ugovor o otkazu ali očekujem svaki dan jer mi je isti prestao vrijediti 31.12.2009.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lera je napisao:

Nakon 3-god. rada u trgovini na neodređ. vrijeme ona se zatvorila i sada bi htjela ostvariti pravo na otpremninu a ne znam kako da to i ostvarim? Ako tko ima slično iskustvo, molim pomoć! Ne znam uopće kako da to pokrenem? Još nisam dobila ugovor o otkazu ali očekujem svaki dan jer mi je isti prestao vrijediti 31.12.2009.

Hvala!

 

lera,

vi nečete dobiti "ugovor o otkazu" vi čete dobiti "odloku"o otkazu ugovora o radu iz poslovno uvjetovanih razloga. Vi ste vjerojetno sa 31.12 09 odradili otkazni rok, pa vam sa tin datumom prestaje ugovor o radu.

Vi, s obzirom da ste kod poslodavca radili duže od dvije godine, imate pravo na Zakonom o radu miniimalnu ili vašim ugovorom određenu otpremninu. Poslodavac vam mora izdati OBRAČUN otpremnine kao što vam je tijekom rada izdavao i obraćune plaća. Zbog toga kad budete preuzimali svoje dokumente :odjavu sa mirovinskog, socijalnog i radnu knjižicu, tražite poslodavca da vam da obračun i isplati otpremninu.Bude li pravio probleme upozorite ga uljudno da ne pravi probleme je u protivnom ćete morati svoje pravo tražiti drugim načinima,koji mu se zasigurno nebi svidjeli.

(zapriječena kazna za ne izdavanje obračuna otpremnine je 61.ooo do 100.000 kn po prijavi takvbog prekršaja inspekciji rada). Vaše potraživanje za otpremninom ne zastarjeva tri godine.

Pozzzz. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija