Jump to content

Otkaz


Ines0601

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Zanima me ukoliko, zbog krize, naravno, poslodavac odluči uručiti otkaz djelatniku, tko tu mora prvi otići, djelatnik koji je zaposlen na određeno ili na neodređeno vrijeme? Koliko sam shvatila, ukoliko poslodavac ima više od 30 zaposlenih, mora pokušati pronaći neko mjesto unutar firme za radnika koji bi trebao dobiti otkaz... Naime, otkaz će biti uručen za koji dan djelatniku na neodređeno vrijeme, a paralelno ima zaposlenika na određeno vrijeme koji se ne smiju dirati... može li to poslodavac napraviti? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ines0601 je napisao:

Pozdrav svima!

Zanima me ukoliko, zbog krize, naravno, poslodavac odluči uručiti otkaz djelatniku, tko tu mora prvi otići, djelatnik koji je zaposlen na određeno ili na neodređeno vrijeme? Koliko sam shvatila, ukoliko poslodavac ima više od 30 zaposlenih, mora pokušati pronaći neko mjesto unutar firme za radnika koji bi trebao dobiti otkaz... Naime, otkaz će biti uručen za koji dan djelatniku na neodređeno vrijeme, a paralelno ima zaposlenika na određeno vrijeme koji se ne smiju dirati... može li to poslodavac napraviti? Hvala

Ines0601 pozzzzz,

mi ne poznajemo organizaciju rada a niti tehnologiju u vašoj firmi. Poćesto se događa da poslodavci otpuštaju djelatnike koji rade na tehnološkim operacijama koje poslodavac ukida, radi ekonomičnosti proizvodnje ili čega drugog pa onda slijedom toga otpušta radnika koji radi tu operaciju. Može biti da ako je opis radanih zadataka jednog i drugog radnika isti, da je onaj koji radi sa ugovorom na određeno vrijeme bolji, stručniji, savjesniji pa da poslodavac odluči da ga zadrži. U svakom slučaju onaj tko dobiva otkaz a smatra da su njegova prava povrijeđena ima pravo na ZAŠTITU tih prava.Dakle iako neznamo što je pravi

razlog zbog kojeg će radnik koga je poslodavac zaposlio na neodređeno vrijeme dobiti otkaz zbog poslovno uvijetovanih razloga,znamo da to poslodavac nemože učiniti naprečac. Poslodavac mora otkaz obrazložiti OPRAVDANIM razlozima u protivnom i nakon zahtjeva za zaštitu prava,ništa od takvog otkaza od strane poslodavca. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija