Jump to content

pomoć


lelaaaa

Preporučene objave

poštovani, radim u firmi preko 4god. na određeno i sad mi je pri kraju porodiljni na koje sam trebala biti do 17.2.,15.1 sam otišla u firmu da vidim jel se vraćam na posao da bi mi oni rekli javiti krajem mjeseca, međutim sutradan mi je javljeno da mi nisu produžili ugovor od 31.12 i sad sam se izgubila neznam kom da se obratim pošto mislim da su mi trebali javiti na vrijeme poštom a ne usmeno me obavjestiti,neznam da li imam sad ikakva prava za socijalno i biro jer 18.1 idem tek po papire u firmu..kakva su moja prava u svem tome..hvala :-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lelaaaa je napisao:

poštovani, radim u firmi preko 4god. na određeno i sad mi je pri kraju porodiljni na koje sam trebala biti do 17.2.,15.1 sam otišla u firmu da vidim jel se vraćam na posao da bi mi oni rekli javiti krajem mjeseca, međutim sutradan mi je javljeno da mi nisu produžili ugovor od 31.12 i sad sam se izgubila neznam kom da se obratim pošto mislim da su mi trebali javiti na vrijeme poštom a ne usmeno me obavjestiti,neznam da li imam sad ikakva prava za socijalno i biro jer 18.1 idem tek po papire u firmu..kakva su moja prava u svem tome..hvala :-?:-?

 

lelaaaa pozdrav,

nisu Vam ga produžili jer nesmiju prema čl.10 novogZakonu o radu.Ugovor o radu više se nemože produživati duže od tri godine bez obzira dali se radi o istim ili drugim poslovima.

S obziromda je jedan od načina prestanka radnog odnosa i onaj iz čl.104.st.3 a koji kod ugovora o radu na određeno vrijeme pprestaje "istekom vremena na koje je sklopljen",nema ni potrebe posebnog obavješćivanja o istom.

(tu se na radi o otkazu). Nažalost. Vi ćete i dalje dobivati naknadu sa HZZO-a do isteka porodiljnog prema njihovim propisima.Kolika je ne znam. Informirajte se na Zavodu. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija