Jump to content

Molim pomoć vezano uz naslijeđenu imovinu


tigo

Preporučene objave

Djed i otac (najstariji od trojice sinova sa obitelji, ženom i dvije kćerke) živjeli su u zajedničkom kućanstvu u kući koja je bila općinsko vlasništvo i za koju je djed dobio pravo otkupa, koje je prenio na sina, onog dakle koji je s njim živio u kućanstvu.

Ostala dva sina odselila su odmah po ženidbi (prije 1970. godine) i živjeli su odvojeno.

Otac (i majka) je prema ugovoru kuću uredno otplaćivao, u cijelosti otplatio i prenio na svoje ime, neposredno prije svoje, a nakon djedove smrti. Imovinu je u ostavinskoj raspravi naslijedila moja majka (sestra i ja smo se odrekle svaka svojih 1/3 dijela u njenu korist).

 

Sada dva očeva brata osporavaju majci pravo na cjelokupnu imovinu tvrdeći da dio pripada i njima.

 

Napominjem da je od ostavinske rasprave prošlo više od 5 godina.

 

Unaprijed zahvaljujem na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

na čije ime je glasio zahtjev za otkup .

na čije ime je glasio kupoprodajni ugovor sa vlasnikom nekretnine.(ko je bio kupac a ko prodavatelj nekretnine)

 

inače svako može tražiti šta hoče ali drugo je pitanje dali ima pravo na to što traži.

 

 

Zahtjev za otkup mi nije trenutno dostupan pa ne znam na čije ime je, ali postoji dokument (suglasnost) u kojem je navedeno;

 

'Postoji suglasnost stanara.... za kupnju stana na adresi......... drugom stanaru, mom sinu .....koji živi samnom......koja je prilog zahtjevu za kupnju stana i zahtjevu za sklapanje Ugovora....'

 

Sam kupoprodajni ugovor sačinjen je između općine (prodavatelj) i mog oca (kupac).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija