Jump to content

Porez na vikendicu


fratrovac

Preporučene objave

Posjedujem vikendicu i na nju sam plačao porez sve do trenutka kada sam se prijavio i neko vrijeme živio u njoj ( tada je moja vikendica postala kuča za stanovanje ). Igrom slučaja preselio sam se u drugu županiju, izvršio odjavu i prijavio mjesto prebivališta na adresu gdje sada živim. Moje pitanje je da li sada opet trebam plačati porez na nju s obzirom da tamo nitko ne živi. Iz porezne uprave mi nije ništa došlo što bi ukazalo na to. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakon o financiranju jedinica lokalne i područne(regionalne) samouprave

 

Članak 35.

 

(1) Porez na kuće za odmor plaćaju pravne i fizičke osobe koje su vlasnici kuća za odmor.

 

(2) Kućom za odmor smatra se svaka zgrada ili dio zgrade ili stan koji se koriste povremeno ili sezonski.

 

Članak 38.

 

(1) Obračun i način plaćanja poreza na kuće za odmor uređuju se odlukom općine ili grada.

 

(2) Obveznici poreza na kuće za odmor moraju nadležnom poreznom tijelu dostaviti podatke o kućama za odmor, koji se odnose na mjesto gdje se nalaze ti objekti, te korisnu površinu.

 

(3) Podatke iz stavka 2. ovoga članka treba dostaviti do 31. ožujka godine za koju se utvrđuje porez na kuće za odmor.

 

(4) Porez na kuće za odmor plaća se u roku od 15 dana od dana dostave rješenja o utvrđivanju toga poreza.

 

Sami trebate temeljem obrasca Prijava činjenica bitnih za oporezivanje prijaviti da je to sada kuća za odmor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija