Jump to content

2 stare kazne - platiti ili ne?


oppi

Preporučene objave

danas u policiji mi rekli da imam 2 neplacene kazne iz 2008 god svaka oko cca 1000 kn,datum neznaju jer nemaju uvid.

 

Sta da radim sad s tim? dal se mogu zalit na to ako sta dode jer prigovor nisam bio pisao kad sam dobio te kazne i kako se oslobodit toga? i jos nesto: pisao sam prigovor na isto jednu kaznu od 1000 kn prije 11 mjesec ali nista mi nije stiglo. kako i da to znam dal je prigovor uvazen? hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kazne ti je najbolje platit , jer se ne možeš više žalit budući da su prekršaji bili u 2008. godini , a pravomočnost nastupa nakon 8 dana od dana urućenja prekršajnih naloga , možeš samo oduglovačit sa naplatom dok ti porezna uprava ne skine ovrhom na primanja koja imaš . Što se tiče prekršaja na koji si pisao prigovor isti je na nadležnom prekršajnom sudu radi odlučivanja o prigovoru , tako da se za to ne trebaš brinut dok riješenje prekršajnog suda ne bude pravomočno .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne rade ovrhe nego policija traži od porezne uprave prisilnu naplatu , koju pokušavaju naplatit jedan određen period od nekoliko mjeseci , nakon čega vračaju povratan odgovor da li su uspijeli ili ne , ako nisu policija dalje traži od nadležnog suda zamjenu rad za opće dobro ili zamjena za kaznu zatvora ( 1 dan = cca 300kuna) . Apsolutna zastara je četri godine , pa sad što ti se isplati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija