Jump to content

Moguchnosti zamjene ili ublazhavanja kazne zatvora


Raziel1310

Preporučene objave

Ovak, 2003g sam uhvachen (ja i josh dva prijatelja) od strane djelatnika policijske postaje Mali Loshinj sa 120g marihuane i sa 0,2g heroina.

19.10.2006 proglashen sam krivim po chlanku 173 stavka 2 KZ-a a u svezi chlanka 25 zakona o izmjenama i dopunama KZ-a, te sam na temelju navedenih propisa uz primjenu chlanka 57 stavka 2t.b. KZ-a osudjen na kaznu zatvora u trajanju 10 mjeseci.

23.srpnja 2009 sam,preko odvjetnika,poslao zahtjev za izvanredno ublazhavanje kazne jer se dosta toga promijenilo od pochinjena kaznenog dijela i od donoshenja sudske presude.

U vrijeme pochinjenja kaznenog djela sam bio ovisnik o opojnim drogama,nezaposleni samac.

U zahtjevu za smanjenje kazne poslao sam sve moguche potvrde od doktora da vishe nemam problema sa drogom,poslije tog incidenta 2003. ni jednom nisam imao problema sa policijom, zaposlen sam za stalno od 2003 na Hrvatskim zheljeznicama i zhivim u izvanbrachnoj zajednici.

Jucher sam dobio doma da se 28.01.2010 javim na sud radi uruchivanja rjeshenja o izdrzhavanju zatvorske kazne.

Da li postoji josh neki nachin da se kazna odgodi,ublazhi,zamjeni za rad za opche dobro,da se zamjeni za kuchni pritvor?

Da li postoji moguchnost odlaska na posao iz zatvora?

Naime,imam dva kredita koja treba plachat,ak odem u zatvor,ostat chu bez posla shta mi nikako ne odgovara.

Da li bi se neshto promijenilo da se ozhenim? (tak i tak smo ja i djevojka to planirali,pa ak bi to nesh promjenilo,svejedno hochemo li imat svadbu sutra il za shest mjeseci)

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima i savjetima.

Samo da nadodam,nisam dobio nikakvu odbijenicu za ovaj zahtjev za ublazhavanje kazne.

To trebam dobit ak je zahtjev odbijen,zar ne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sucu za izvršenje prije 28.1.2010.g. podnijeti zahtjev za odgodu izvršenja do odluke suda o zahtjevu za izvanredno ublažavanje kazne i podnijeti dokaz da ste taj zahtjev predali, donjeti i dokaz da otplaćujete dva kredita. Sudu kojem ste podnjeli zahtjev za izvanredno ublažavanje kazne uputiti požurnicu i u istoj navesti da ste spremni odraditi kaznu. Isto je bračna ili izvanbračna zajednica,centar za socijalnu skrb provjerit će vaše navode. Ako pak dođe do izdržavanja kazne onda suca za izvršenje pitajte možete li s posla odlaziti noćiti u zatvor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru!!

Bila je vech socijalna radnica doma,ja sam bio na poslu al je razgovarala sa ukuchanima.

U zahtjevu za ublazhavanje kazne vech je navedeno da sam spreman odraditi kaznu.

Josh samo jedna stvar..

Jel mogu kod sutkinje trazhiti odgadjanje izvrshenja kazne i dat joj sve ove papire koje ste naveli ili to moram obaviti prije 28-og?

Josh jednom zahvaljujem!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bio danas na sudu,trebo bi na izdrzhavanje kazne 18.02. ali imam pravo na zhalbu koju moram predati u roku tri dana shta namjeravam i uchiniti.

Pitanje je kolko dugo traje rjeshavanje te zhalbe?

Predavanje zhalbe odgadja izvrshenje upuchivanja na izdrzhavanje zatvorske kazne,zar ne?

Kolko sam razumio, o toj zhalbi odluchuje zhupanijski sud koji me upuchuje na izdrzhavanje kazne,jel tako?

Ako mi zhalbu odbiju,jel se imam pravo zhalit vrhovnom sudu?

Jedino dobro u svemu tome je to shta chu mochi odlaziti na posao iz zatvora tako da nechu izgubit posao.

Al josh uvijek se nadam da che mi umanjit kaznu i zamjenit za rad za drushtveno dobro il preinachit kaznu u kuchni pritvor il tak nash.

Kad smo vech kod kuchnog pritvora(sa narukvicom za prachenje kretanja),jel se to uopche pochelo primjenjivat kod nas i jel je netko uopche upuchen na takvo izdrzhavanje kazne?

Unaprijed zahvaljujem!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Već ste puno dobili, omogućeno vam je da radite, što znači da ćete biti u zatvoru u svome gradu. Zamjena za rad za opće dobro koju ste predložili u zahtjevu za izvanredno ublažavanje kazne moguća je samo odlukom Vrhovnog suda RH, za to ćete morati malo pričekati. Rješenje koje spominjete je vjerojatano rješenje o upućivanju na izdržavanju (ako nije napišite), žalite se i recite u žalbi da očekujete pozitivno rješavanje zahtjeva za izvanredno ublažavanje kazne. Požurite sud kojem ste uputili taj zahtjev (pristojno, naravno).

P.s.pravomoćno ste oglašeni krivim, odslužite to ovako ili onako i nastavite sa svojim životom.

Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Josh jednom puno hvala na brzom odgovoru.

Pozhurnicu sam poslao jucher za ubrzavanje donoshenja odluke za zamjenu ili ublazhavanje kazne pa chemo vidjet shta che biti od toga.

Upravo sam napisao zhalbu,moram je josh samo poslati.

A shta se tiche odsluzhenja kazne,da su me poslali na odsluzhenje kazne odmah poslije tog dogadjaja ni 'A' ne bi reko.

Kriv sam i spremno bi odsluzhio izrechenu kaznu.

Ali,nakon sedam godina,a u tih sedam godina se stvarno hrpa toga promjenila (zaposlio sam se na neodredjeno,rijeshio se problema sa drogom,zhivim u izvanbrachnoj zajednici,krechem se u skroz drugom krugu ljudi nego prije,medju ljudima koji nemaju problema sa zakonom i koji nemaju pojma shta je to zatvor), i sad chu morat u zatvor. I sami znate u kakvoj sredini zhivimo i da kod nas ljudi ne vjeruju bash da se neko promijenio i jako teshko chovjeku pruzhaju drugu shansu.

Siguran sam da 80% ljudi na poslu neche bash blagonaklono gledat na moj odlazak u zatvor i siguran sam da chu bit obiljezhen od sad pa do penzije valjda.

Isto tako u mjestu gdje zhivim (promjenio sam mjesto stanovanja i stvarno okrenuo novu stranicu), gdje ljudi nemaju pojma za moje probleme iz mladosti, gdje su me ljudi odlichno prihvatili i smatraju me chlanom zajednice.

Shta mislite kako che oni reagirat?

Po iskustvu znam,ne bash najbolje.

Krivnju prihvacham,svjestan sam svoje gluposti i spreman sam kaznu odradit na bilo koji nachin, samo da nie bash zatvor.

Ne bojim se zatvora,daleko od toga,al bojim se shta che bit kad izadjem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moguće da zbog profesionalne deformacije drugačije gledam na to, ali imate čak i puno žena koje preko dana rade a noće u zatvoru zato jer su npr. izazivanjem prometne nesreće uzrokovale nečiju smrt pa nisu zbog toga kriminalke.Jeste li provjerili gdje je vaš spis predmeta, jer to vam se rješava tako da prvostupanjski sud da svoj prijedlog a odlučuje Vrhovni sud, tako da to putovanje spisa zna malo potrajati. Iako zbog proteka vremena kazne znaju izgubiti svoj smisao, to je posljedica pretrpanosti viših sudova kada odlučuju o žalbama kao i pretrpanosti zatvora. Baš zbog toga i možete računati da će vas brzo pustiti na uvjetni otpust ako baš i dođe do odsluženja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

eto,odbijena mi je molba za odgadjanje izdrzhavanja kazne tak da se 18-tog moram javiti u zatvor..

poshto mi je ponudjena opcija odlaska na posao iz zatvora, zanima me kak to funkcionira ako se moj rad temelji i na radu u smjenama?

znachi, inache radim normalno, od 7-15 al kad neko od kolega koji rade u smjenama ode na godishnji, ja ga trebam mjenjati u smjenama koje su po 12 sati..dakle, od 7 ujutro do 19 navecher pa sam slobodan do drugog dana pa sam onda od 19 navecher do 7 ujutro drugu dan pa sam 48 sati slobodan..

jel zna neko kak je to regulirano i jel to uopche moguche?

i jel postoji josh kakva moguchnost odgode kazne, barem na tjedan dana, da uspijem rijeshiti sve sa poslodavcem?

da probam nazvati sutkinju?

 

-edit- dosudjeno mi je 10 mjeseci, jel mi mozhe neko rech za kolko bi teoretski najmanje ja mogao bit vani i kolko se u praksi smanjuju takve kazne uz dobro vladanje itd?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija