Jump to content

Otpremnina, izračun i isplata


beluga

Preporučene objave

beluga je napisao:

Dobila sam otkaz i nakon isteka otkaznog roka imam pravo na otpremninu.

 

Zanima me da li u tri mjeseca čiji je prosjek osnovica za izračun otpremnine ulazi i otkazni rok?

Sa kojim datumom poslodavac mora isplatiti otpremninu, nakon otkaznog roka ili sa datumom otkaza?

 

Hvala svima na pomoći....

 

beluga poz,

vaša se plaća za vrijeme otkaznog roka ne može razlikovoti od one koju ste primali za vrijeme prije otkazivanja, pa je vaše pitanje irelevantno vezano za prosjek osnovice.Vaš ugovor o radu dakle i prava i obveze iz radnog odnosa prestaju sa danom isteka otkaznog roka.

Sa poslodavcem morate ugovoriti rok splate otpremnine u pisanom obliku i za nju Vam poslodavac mora izdati OBRAČUN za koji vrijedi sve isto kao i za obračun plaća(obračun je ovršna isprava). :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zahvaljujem na odgovoru...

 

naime otkaz ugovora sam dobila dok sam bila na bolovanju, radi se o cijeloj grupi ljudi koji su marljivi i moje bolovanje nije bilo uzrok tomu.

kako se moja plaća razlikuje dok sam radila prije otkaza za cca 4000 kn od one pod otkaznim rokom ili bolovanjem jer poslodavac nakon 11 godina vjernosti iz zakona o radu ne želi da dolazim na posao a u tom slučaju je plaća manja i radi specifičnosti posla sam zakinuta...zanimalo me što se uzima...

 

dobila sam neke odgovore da u prosjek ide ona plaća prije uručivanja otkaza i da se isplaćuje sa datom otkaza pa me to zanimalo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

beluga je napisao:

zahvaljujem na odgovoru...

 

naime otkaz ugovora sam dobila dok sam bila na bolovanju, radi se o cijeloj grupi ljudi koji su marljivi i moje bolovanje nije bilo uzrok tomu.

kako se moja plaća razlikuje dok sam radila prije otkaza za cca 4000 kn od one pod otkaznim rokom ili bolovanjem jer poslodavac nakon 11 godina vjernosti iz zakona o radu ne želi da dolazim na posao a u tom slučaju je plaća manja i radi specifičnosti posla sam zakinuta...zanimalo me što se uzima...

 

dobila sam neke odgovore da u prosjek ide ona plaća prije uručivanja otkaza i da se isplaćuje sa datom otkaza pa me to zanimalo...

 

Za prosjek se uzima iznos od 1/3 zbroje tri zadnje PLAĆE a ne NAKNADE PLAĆE (što je npr.naknada plaće radi privremene nesposobnosti za rad) Dakle se računa na osnovi tri zadnje plaće kada ste radili a predpostavljam da ste radili i u otkaznom roku pa ne vidim kakva bi razlika tu mogla biti.

Oko ovog problema u sudskoj praksi se nalaze različita stajališta. Jedno je da isplata otpremnine dospjeva sa danom uručenja otkaza. Međutim jedino kako vi možete spriječiti da Vas poslodavc zakine jest da izričito tražite da Vam se isplata otpremnine obračuna sa danom dostave otkaza i da za nju dobijete OBRAČUN.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija