Jump to content

Problem sa stipendijom


Kejt88

Preporučene objave

Studentica sam 4.godine Učiteljskog fakulteta u Osijeku, i otac i majka su nezaposleni. Moj je prosjek ocjena 4.1. U obitelji nas je 4 djece od kojih nitko nije zaposlen. Međutim, ja ipak ove godine nisam dobila stipendiju, makar mi je prosjek veći nego prošle godine kad sam je primala.

Rečeno mi je u ministarstvu da sam krivo napisala papir na kojem su moji kolegiji, i da ih je trebalo biti 25 na popisu, a ja sam ih imala 16. Što je nemoguće, jer 25 predmeta nemam sveukupno na tom fakultetu. Tada su mi rekli da je kolegije koji traju 2 semestra trebalo pisati 2 puta,što prošle godine nije bilo tako, niti na mom fakultetu itko piše tako, jer u dogovoru s referadom pišemo i ispunjavamo sve, a i znam kako sam pisala prošle godine- znači dvosemestralne predmete pisala sam samo 1 ali sa ukupnim brojem ects bodova. Ljudi koji su pisali na isti način su primili stipendiju, makar imaju i manji prosjek i veća primanja.

Ne znam čija je pogreška, jer me u ministarstvu neprestano odbijaju. Kome da se žalim i ima li smisla? Stipendija mi je prijeko potrebna, o njoj ovisi moje studiranje. Roditelji mi nemaju primanja, na socijalnoj skrbi smo.

Vrijedi li žalba? Hoće li je samo odbiti, kao i mene, bez da je poslušaju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bovu,pozravljam te i imam sličan problem.Naime nisi naveo koliko vremena imamo od objavljenih rezultata natječaja do podnošenja žale.Da li je to uobičajeni rok od 15 dana ili ... Razgovarao sam sa pravnicom u min.branitelja,a pravnica mi je rekla da žalbu mogu podnijeti i na MOBMS,Upravnom odboru fonda za stipendiranje hrvatskih branitelja ,Trg hrvatskih velikana 6 ,10 000 Zagreb. Zbunjuju me i adrese.Zahtjeve za stipendiju smo slali na Strossmayerov trg 4,a žalbe trebaju ići na trg hrvatskih velikana 6.Pravnica u mobms-u je tako rekla pa...zanima me tvoje mišljenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega bojim se da od žalbe nema pomoći i sam sam imao sličan slučaj pisao žalbu ali gospoda se nisu ni udostojila odgovorit a kamoli pozitivno rješit žalbu. oni imaju određen broj stipendija koje mogu podjelit tako da nekog moraju zahebat i nema tu druge, samo je žalosno što izvise oni sa malim primanjima ili gotovo nikakvim.

Pozdrav i sretno možda kod tebe uspije sa žalbom :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I meni nije jasno ,da li se uopće može uložiti žalba na nešto

ako nije izdano nikakvo rješenje,na temelju čega se možeš žaliti kad nije u ničemu navedeno (nekom pravnom aktu) zbog čega nisi dobio stipendiju.

Ima li tu neki pravni stručnjak koji može odgovoriti na ovo pitanje,kakva je moguća procedura.

Ne pitam za sebe jer mi je sve "pozitivno riješeno" međutim volio bih to znati,jer tko zna koga će nagoditi zeznuti.

Cjeli postupak bi se trebao po mom mišljenju provoditi po Zakonu o općem upravnom postupku.Dakle stranka podnosi zahtjev

prema nadležnom tijelu ili instituciji koja odlučuje o nekom pravu,ovdje je slučaj stipendija i Fond hrvatskih branitelja kao pravna osoba.

To tijelo je dužno izdati rješenje da li imaš ili nemaš pravo i obrazložiti isto,te poučiti o pravnom lijeku.

Međutim ovdje nismo dobili nikakvo rješenje nego je objavljen spisak tko ima ,a tko nema pravo..nikakvo rješenje nismo dobili i to me sve čudno.

Kao da se mala djeca igraju pa tebi dam -tebi ne dam i što mi možeš.

Kad ćemo više postati jedna ozbiljna i pravna država.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lijepi pozdrav!Imao bih jedno pitanje-dali djeca hrv.branitelja bez hrvi i branitelja koji nema priznat status dragovoljca imaju pravo na stipendiju?Imam prijatelja kojemu nisu odobrili stipendiju za kćer iz razloga što nije dragovoljac, iako mala ima prosjek ocjena 5,0.Njegova je nesreća što ima 72 dana do 15.01.1992.godine iako se sam dobrovoljno prijavio u postrojbu.Dali netko ima sličan slučaj i dali se tu dade što napraviti,hvala i lijepi pozdrav svim braniteljima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U tekstu natječaja decidirano piše da vrijedi za djecu smrtno stradalih hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata, djecu zatočenih ili nestalih hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata, hrvatskim ratnim vojnim invalidima iz Domovinskog rata i djecu HRVI iz Domovinskog rata, dragovoljcima i djecu dragovoljaca iz Domovinskog rata.

 

Naravno ukoliko udovoljavaju i ostalim uvjetima natječaja.

 

Znači sve Vam je jasno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru kolega Mrljavac!Ja sam to znao samo sam zbog kolege postavio to pitanje da se i on uvjeri,iako to po meni nije u redu,jer se on sam dobrovoljno javio u postrojbu za razliku od ljudi koji su mobilizirani a imaju status dragovoljca a u fondu se nalaze i njegova sredstva a kći mu nema pravo na stipendiju.Po tome ispada da su mnogi branitelji zakinuti samo zbog tih famoznih 100 dana.Lijepi pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija