Jump to content

kako obustaviti ovrhu


MMM87

Preporučene objave

zbog ne plaćene kazne dobila sam prekršajni nalog na koji sam se žalila i slučaj je otišao na sud. jos traje postupak. u međuvremenu sam od poslodavca dobila obavjiest da je stigla ovrha zbog toga i rješenje o ovrsi od javnog bilježnika. ja nikada nisam primila to riješenje na svoju adresu a kad sam se obratila bilježniku pokazali su mi potvrdu da sam ja to primila no na potvrdi je krivotvoreni moj potpis!

 

Što sad? ovrha će sjesti na plaću - kako da to obustavim?

 

da li je moguće da uopće ovrha bude izvršena ako je slučaj još na sudu?

 

Najbitnije mi je sada zaustavit ovrhu dok se sve ne riješi - da li postoji neki izvanredni lijek ili žalba na ovrhu u smislu njene obustave dok se ne donese pravomoćna ili konačna odluka suda?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

MMM87 je napisao:

zbog ne plaćene kazne dobila sam prekršajni nalog na koji sam se žalila i slučaj je otišao na sud. jos traje postupak. u međuvremenu sam od poslodavca dobila obavjiest da je stigla ovrha zbog toga i rješenje o ovrsi od javnog bilježnika. ja nikada nisam primila to riješenje na svoju adresu a kad sam se obratila bilježniku pokazali su mi potvrdu da sam ja to primila no na potvrdi je krivotvoreni moj potpis!

 

Što sad? ovrha će sjesti na plaću - kako da to obustavim?

 

da li je moguće da uopće ovrha bude izvršena ako je slučaj još na sudu?

 

Najbitnije mi je sada zaustavit ovrhu dok se sve ne riješi - da li postoji neki izvanredni lijek ili žalba na ovrhu u smislu njene obustave dok se ne donese pravomoćna ili konačna odluka suda?

 

Možete uložiti prigovor zbog neuredne dostave ako niste ovrhu primili. No možda je primio netko od vaših ukučana.

Ako je ovrha postala pravomočna a očito je možete podnesti zahtjev za izdavanje privremene mjere da se ovrha obustavi do okončanja postupka ali če vas sud pozvati da radi opravdanja privremene mjere protiv ovrhovoditelja podnesete tužbu. No ukoliko nemate argumenata da se slučaj pozitivni riješi po vas samo čete si dodatno još povečati troškove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija