Jump to content

izbjegava primiti sudsko rješenje


bare71

Preporučene objave

Pozdrav svima,

unaprijed se ispričavam zbog moguće pogrešne terminologije :)

Zanima me kakva je procedura ako suprotna strana neće da primi Rješenje o žalbi. Konkretno ta se osoba žalila na odluku sutkinje koja je njega uputila da me tuži vezano za ostavinsku raspravu jer je "njegovo pravo manje vjerovatno". Gospodin se žalio, i nakon 16 mjeseci stiglo je Rješenje da mu se žalba odbija, meni je to rješenje došlo 02.02.2009., a on ga još nije primio!!!! Nema nikakvog pravog razloga da on to rješenje ne primi, jer je stalno na prijavljenoj adresi. Imam li ja nekakvo pravo kao zainteresirana-oštećena stranka (jer dotični gospodin koristi nekretnine koje su predmet spora)? I koja je procedura da mu se to Rješenje konačno isporuči, mogu li ja angazirati City express i poslati mu moju kopiju Rješenja?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nakon više pokušaja dostave pismena

sudski dostavljač ostavi obavjest i navede dan kad osoba može doći i preuzeti pismena.

obavjest ostavu u ormarić za poštu ili pribije na ulazna vrata i na istoj obavjesti napiše upozorenje da če rješenje biti objavljeno na oglasnoj ploči što se smatra valjanom dostavom i nakon čega teče žalbeni rok.

 

provjeri u sudu dali je rješenje pravomoćno.

 

ali predpostavljam da se radi o rješenju drugostupanjskog suda na čije rješenje je konačno .

postoji mogučnost izvanrednog pravnog lijeka (Vrhovni sud,Ustavni sud)

 

ako je ostavinska izvršena i donijeto rješenje(ali je odgođena pravomočnost rješenja žbog žalbe)traž da ti sud rješenje sa ostavinske ovjeri žigom pravomočnosti,poslije čega možeš pokrenuti postupak za iseljenje korisnika nekretnina navedenih u rješenju i naknadu za korištenje istih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Pozdrav svima, evo novosti vezanih za ovu dostavu, nakon sto vec dvije godine suprotna strana izbjegava preuzimanje odbijenice na svoju zalbu, odlucila sam platiti sudskog dostavljaca da bar malo ubrzam proces. Interesira me koja je to procedura i da li je u takvu dostavu ukljucena i policija? Cula sam da u nekim slucajevima intervenira i policija, znali neko kada i u kojim slucajevima? Hvala.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija