Jump to content

obrt u dugovanju, pomoć oko poreza


pomozitee

Preporučene objave

U 12 mj 2008 sam zatvorila obrt koji je loše poslovao i ostalo mi je nekih 40 000 kn duga pdV-A. Mirovinsko i zdravstveno sam podmirila a pdv nemam od čega. U petom mjesecu 2009 sam opet otvorila obrt s tim da nisam imala žiroračun otvoren na ime tog novog obrta jer je ovaj u blokadi zbog poreza. Sad me zanima jesam li dužna podnositi poreznu prijavu na taj novi obrt kad nije kroz žiroračun prošla ni jedna uplata na moje ime, nego sam imala žiroračun na mamu i preko njenog računa poslovala.I , ako ne prijavim porez hoće li biti kakvih pravnih posljedica na ime moje majke koja je otvorila taj žiroračum. Molim vas za pomoć , hvala puno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prvo, ako je obrt bio aktivan, a jest, MORA se podnijeti godišnja prijava poreza na dohodak. porezna ima kontrolu nad tim, kazne po novom zakonu ako se na podnese prijava 5 000 kn.

 

to što nije bilo prometa na vašem žr nije presudno, iako naravno promet mora ići preko njega.

 

drugo, ne zanma što vam radi majka, ali može je porezna upitati tko joj je uplaćivao na žiro, i da to objasni.

 

treće, ako ste bili prije u pdv-u, znači i da ste i sada, pa prema tome ste i podnosili pdv obrasce, opet ste morali uplaćivati doprinose, što su i najveći izdaci.

 

četvrto, na kraju, porez na dohodak, je u principu najmanja stavka, razlika između primitaka i izdataka je dohodak, koji se oporezuje po stopama od 15 % i više

 

 

savjet, obavite to kako treba, i nemojte propustiti podnijeti prijavu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija