Jump to content

grunovni problem


ivopeskafonda

Preporučene objave

Posjednik sam određene čestice u iznosu 1/2, te rođak je posjednik druge (na katastru), na sudu sam suvlasnik u iznosu 1/12, pa tako i on. Ostali upisani na sudu ne osporavaju vlasništvo nad tom česticom.

Naime problem je u tome što rođak se ne želi podijeliti, a čak ni neznamo koji dio je moj a koji njegov.

 

Što napraviti u tom slučaju, kako ja mogu "očistiti" i prodati svoju polovicu. :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

 

Vi najprije trebate riješiti vlasništvo gruntovno ili kroz vlasničku tužbu ili u ispravnom postupku u izvanparničnom postupku , pa tek kada se gruntovno uknjižite na 1/2 moći ćete tražiti također u izvanparničnom postupku prijedlogom za razvrgnuće zajednice nekretnina (suvlasničke zajednice ).

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo da se zahvalim na vašem vremenu i znanju.

 

Ne ta 1/2 čestice u katastru ne odgovara površinom 1/12 čestice u gruntovnici,naime drugi suvlasnici ne osporavju moje vlasništvo jer suoni vlasnici na katastru nekih drugih čestica, a ja sam na sudu na njima. Da ne kompliciram, zemlja je katastarski podijeljena a na sudu nije.

 

Što se tiče ispravnog postupka dali je moguće da ga vodim bez odvjetnika, pošto nisam pri novcu i koliko to traje?

 

pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zemljišnoknjižnim ispravnim postupkom možete (ako postoje uvjeti) izdvojiti i upisati u gruntivnici česticu koje ste suvlasnici Vi i rođak. Za to je potrebna suglasnost ostalih suvlasnika u gruntovnici.

 

Suvlasništvo na čestici 1/2 ne možete riješiti podjelom čestice ako za to ne postoje zakonski uvjeti, a potreban je i dogovor sa suvlasnikom kome će pripasti koji dio čestice.

 

Svoj suvlasnički dio možete i sada prodati, ali je za to vrlo teško naći kupca.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala felixx,

 

Suglasnost ostalih suvlasnika u gruntovnici u kakvom mora biti obliku ?

 

Mogu li samo ja povesti ispravni postupak ili moram zajedno s rođakom ?

 

I još jedno pitanje : Mogu li provesti ispravni postupak ako me nema u gruntovnici, a na katastru ima (a to je u stvarnosti moje zemljište)???

 

još jednom hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija