Jump to content

administrativni referent


anonimno

Preporučene objave

za posebni dio dobro naučite Uredbu o uredskom poslovanju i Uputstvo za izvršenje te Uredbe

isto tako, ovisno o poslovima koje konkretno obavljate, morate dobro poznavati Zakon o općem upravnom postupku (osim izvanrednih pravnih lijekova i osobitih slučajeva poništavanja, ukidanja i mijenjanja rješenja)

 

za opći dio ispita morate znati osnovne stvari iz svakog predmeta, nitko vas neće daviti sa sitnicama (nadam se)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

morate napisati nešto teoretski (npr. koje su glavne knjige u uredskom poslovanju, postupak sa povjerljivim spisima i sl.),

 

imate i praktični primjenu propisa u pisanoj zadaći

npr. izraditi neki zapisnik ili dopis ili poziv (moraju sadržavati formalne dijelove propisane ZUP-om odnosno Uredbom o uredskom poslovanju)

 

sve vam to ovisi od ispitivača do ispitivača, ima ih nekoliko za opću upravu

 

 

što se tiče tolerancije poznavanja starog zakona o državnim službenicima i namještenicima, moje je mišljenje da je to pitanje promjene programa

naime, stari program propisuje upravo spomenuti zakon kao literaturu, a novi još nije objavljen (niti donesen)

tek nakon donošenja novog programa možemo govoriti o toleranciji poznavanja starog zakona umjesto novoga

sve do tada, literatura je iz programa koji je još uvijek na snazi

 

ali to je samo moje mišljenje

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Skripte mi trebaju za testiranje za posao, a s obzirom što traže ko da idem na državni ispit. Imam vremena još dva dana, testiranje je 01.02. Imala sam čak 4 dana vremena od primitka poziva da naučim tri zakona. Dva jesam, a još mi je ostao ZUP i ne znam što referent tu treba znati. Ako netko zna što je najbitnije MOLIM da mi napiše.

Inače 06.02. imam drugo testiranje i još 3 nova zakona za naučiti. Da barem znam da to nešto odlučuje ne bi mi bilo žao truda. S obzirom što sve trebam popamtiti mogu slobodno na državni ispit :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upomoć,polažem posebni dio za referenta za popise birača,znam da trebam naučiti zakon o popisu birača,zanima me dali samo to jer ga je malo,i dali postoji mogućnost,a mislim da da da mi se pojave i neki dr.zakoni bitni za popise birača,ako netko zna molila bi da mi odgovor,da znam skupit literaturu za taj posebni dio.Unaprijed HVALA.Što se tiče općeg dijela sve mi je jasno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala.moj mail je ivana.prpic1@gs.htnet.hr.joj,ovi moji iz kadrovske su išli prije 10 godina na stručne,odnosni ne ovi iz kadrovske,nego ovi što rade na tom mjestu,a u kadrovskoj su mi rekli da se posavjetujem s tim ljudima što rade na tom mjestu i da mi oni dadu literaturu po kojoj rade...Help,znači ZUP,Ustav,Lokalna i regionalna,Uredsko......,a dobro to mi i tako treba za opći dio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 6 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija