Jump to content

kupnja vikendice bez gradjevinske dozvole


Lisl

Preporučene objave

pozdrav svima

 

nadam se da će se ovdje nać dobra duša koja će mene, totalnog laika , malo prosvijetliti :-)

 

dakle, radi se o slijedećem:

 

moja mala obitelj i ja zivimo u Njemačkoj

htjeli bi si kupiti neku malu nekretninu do 50 000 koja bi nam iskljucivo služila kao domicil za god.odmor! Preferirali bi neku maaaalu kućicu sa maaaalim komadičkom zemlje

Na internetu sam našla zanimljivih ponuda di se prodaju vikendice u blizini mora (privatno ali i preko agencija) sa malim zemljistem sto bi nama baš odgovaralo!

E sad : na moj upit da li je to legalno građeno i da li postoji građevinska dozvola, odgovaraju mi da ja vlasništvo čisto ALI da NEMAJU građevinske dozvole !!

Jedan gospon mi govori : "objekt nema građevinsku dozvolu , kao ni jedna kuća u ulici...!!"

Drugi, iz agencije kažu: "Međutim parcela se nalazi unutar područja dopuštene gradnje ; zona ugostiteljsko-turistička ( T 1 )

 

Tako da nebi trebalo biti problema vezano uz legalizaciju iste....."

 

 

Dakle, molim sve dobre duše koje imaju barem malo pojma o tome na šta TREBA paziti pri kupnji nekretnine, da mi pripomognu savjetom :-)

 

Da li je moguće naknadno legalizirati građeni objekt?

 

ne bi hjtjela poklonit ovo malo teško uštedjenog novca za nešto "bezvrijedno" :-(

 

srdačno zahvaljujem unaprijed

lijep pozdrav !!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

 

Prije kupovanja nekretnine trebate ispitati da li je dozvoljena gradnja objekta kako bi ga mogli legalizirati.

Sve informacije o uvjetima građenja dobiti ćete u uredu za prostorno uređenje grada gdje se nekretnina nalazi .

 

Od prodavatelja trebate uzeti broj čestice koju prodaje ,pa na internetu ukucate u GOOGLE pravosudje .hr pa onda kada dobijete naslovnu stranu pravosudja ukucate e izvadak vidite u katastru u čijem je posjedu ta čestica , pa onda u glavnoj knjizi čije je vlasništvo i da li ima tereta ,da li je prodavatelj vlasnik 1/1 ili ih ima više , da li postoji hipoteka i da li postoji zabilježba spora .Da li postoji rješenje građevinske inspekcije za rušenje .

To su sve opasnosti koje vrebaju .

 

Bez provjere nemojte sastavljati nikakve predugovore ,plaćati kaparu i slično. Ugovor inače da bi se mogli uknjižiti mora biti ovjeren kod javnog bilježnika .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lisl je napisao:

 

Drugi, iz agencije kažu: "Međutim parcela se nalazi unutar područja dopuštene gradnje ; zona ugostiteljsko-turistička ( T 1 )

 

Tako da nebi trebalo biti problema vezano uz legalizaciju iste....."

 

Zone T su namjenjene isključivo za objekte turističke namjene

(tipa hoteli i sl.) i legalizacija male kućice u toj zoni je više nego upitna.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija