Jump to content

Oglašavanje u tuđem objektu


shija

Preporučene objave

Pozdrav,

Ne znam jesam li pogodio podforum, ali nadam se da jesam.

Dakle, situacija je slijedeća. Prijatelj mi ima ugostiteljski obrt (najobičniji kafić). Nedavno mu je kolega koji otvara firmu za oglašavanje, marketing i slično predložio da "iznajmi" od njega prozor kafića koji gleda na ulicu gdje bi ovaj stavio neki svoj pano sa reklamom.

 

Dakle, reklama (slično kao one b-plakatove reklame u tramvajima) bi se nalazila sa unutarnje strane stakla (u lokalu) i bila bi vidljiva izvana.

 

Njih dvojica bi napravili ugovor po kojem bi vlasnik kafića svaki mjesec dobijao naknadu za to što drži reklamu.

 

Sada mene zanima je li to sve po zakonu i da li je ugovor dovoljan ili treba još neka dodatna papirologija (mada, njih dvojica se dugo znaju, pa radi njih samih ni ugovor ne bi bio potreban)? Može li koji od njih dvojice imati kakvih problema zbog toga?

 

Ako netko slučajno ima kakav primjer sličnog ugovora bio bih još zahvalniji.

 

Unaprijed zahvalan,

shija

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vlasnik ugostiteljskog obrta može "iznajmiti" prostor za reklamu jedino ukoliko je objekt u njegovu vlasništvu.

 

Također mogu napraviti ugovor o poslovnoj suradnji u kojemu će navesti koje su ugovorne radnje (prostor za reklamiranje),vrijeme korištenja,mjesečni iznos naknade i druga međusobna prava i obveze, znači,ništa komplicirano, ovjereno od obje strane.

 

Znači, mogu napraviti klasičan ugovor o najmu prostora za reklamu ili ugovor o poslovnoj suradnji temeljem kojega će obrtnik fakturirati promidžbu prijatelja i za to dobijati određenu naknadu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija