Jump to content

molim mišljenje


binka1

Preporučene objave

jučer me zaustavila prometna policija zbog navodnog prolaska kroz crveno na skretanju na raskrižju lijevo.Napominjem da na predmetnom raskrižju na semaforu ne postoji žuto svjetlo niti zeleno treptavo svjetlo već samo zeleno, crveno i dopunska zelena strelica. Ja sam skretala u koloni vozila kao treći auto na pokazanu zelenu dopunsku strelicu. Obzirom da se stvorio čep (15.30h)i auti ispred mene su smanjili brzinu u trenutku kad se upalilo crveno svjetlo nalazila sam se na sredini raskrižja i da nisma nastavila skretati zagušila bih promet u oba smjera.Napominjem da obzirom na nepostojanje žutog svjetla nije sasvim jasno kako sam mogla procijeniti da li ulaziti u raskrižje ili ne. Osim toga da sam počela skretati na crveno kako policija tvrdi uz moju malu brzinu kretanja sigurno bi me udarili auti iz suprotnog smjera. Obzriom da sam bila uvjerena da nisam pogriješila nisam pristala potpisati zapisnik policije na što su mi rekli da zbog nepotpisivanja nemam pravo prigovora (?!).Ujedno napominjem da sam morala izaći iz auta (zašto ako me nisu testirali na alkohol, droge isl.) iako je u istom bilo moje dijete predškolske dobi koje je histerično plakalo. Kad su vidjeli da dijete plače, rekli su mi da se vratim u auto i još dva puta izvlačili da im dajem infomrcije (ime oca i da mi predaju zapisnik). Ujedno napominjem da su me nepotrebno dodatno zadržavali jer su pomagali u isto vrijeme nekom kombiju za hitne intervencije tražiti ulicu za izvođenje intervencije. Stvar s djetetom se sinoć i jutros dodatno zakomplicirala jer ne želi sjesti u auto i strah ju je zaustavljanja policije te je nismo mogli odvesti niti u vrtić. Napominejm da sam na porodiljnom dopustu s drugim djetetom i 01.05 sam ga nakon isteka 6 mjeseci mislila prekinuti zbog financijske situacije. Napisana kazna - 2ooo kn i 3 mjeseca bez vozačke dozvole u potpunosti će me paralizirati i neću moći početi raditi jer neće imati tko razvoziti djecu u vrtić i gospođi za čuvanje djeteta, živim na selu i prometna povezanost je loša tako d auz moje radno vrijeme djecu neću niti viditi ako budem koristila javni prijevoz. Da skratim da li je policija i u čemu pogriješila,da li je uredu takva signalizacija (u Sesvetama skretanje prema bistričkoj ulici (markovo polje).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

2. Ne vjerujem da ste sposobni za upravljanje motornim vozilom. Zbog mentalnog zdravlja te djece - ostavite se volana.

 

Vrlo kvalitetan i konstruktivan odgovor!!!

 

Vidim da osim što ste "stručni" u davanju "pravnih" savjeta vaši dometi se šire i na dr. područje tj. davanje med.dijagnoza....mišljenja..i nalaza...

 

Molio bih g.Moderatora da obrati pozornost na ovakav tip i način ophođenja...Hvala...

 

No vratimo se problematici:

 

 

 

jučer me zaustavila prometna policija zbog navodnog prolaska kroz crveno na skretanju na raskrižju lijevo.Napominjem da na predmetnom raskrižju na semaforu ne postoji žuto svjetlo niti zeleno treptavo svjetlo već samo zeleno, crveno i dopunska zelena strelica. Ja sam skretala u koloni vozila kao treći auto na pokazanu zelenu dopunsku strelicu. Obzirom da se stvorio čep (15.30h)i auti ispred mene su smanjili brzinu u trenutku kad se upalilo crveno svjetlo nalazila sam se na sredini raskrižja i da nisma nastavila skretati zagušila bih promet u oba smjera

 

S obzirom da ste bili u fazi skretanja tj.kako vi tvrdite krenuli ste na zelenu dopunsku strelicu smatram da niste bili u prekršaju te obavezno pišite prigovor....

Tražiti suočenje na sudu i navesti sve okolnosti postupanja od strane djelatnika PP..

 

 

Obzriom da sam bila uvjerena da nisam pogriješila nisam pristala potpisati zapisnik policije na što su mi rekli da zbog nepotpisivanja nemam pravo prigovora (?!)

 

Netočno!

 

Vaš potpis ili ne potpis nema pravnog učinka...imate pravo prigovora!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru i razumijevanju. Prvo mišljenje uvažene osobe nisam htjela niti komentirati. Već sam napisala prigovor direktno Načelniku predmetne PP s nakićenim primjedbama na postupak u odnosu na dijete u autu što je bilo zaista neprimjereno bez obzira bila ja kriva ili ne i dobila sam poništenje prijave (očito je i to moguće)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija