Jump to content

Pauk i ugrožavanje prometa


Ikard

Preporučene objave

PREDMET: Troškovi premještanja vozila spec. vozilom "pauk"

 

Dana 04. veljače 2010. godine u 18:00 sati specijalnim vozilom pauk premješteno je vozilo reg. oznake XX XXX-XX. Vozilo je bilo zatečeno parkirano u Splitu u ulici Obala Ante Trumbića, na način da ometa normalan tok prometa.

 

Sukladno navedenom, a na temelju čl. 84. stavak 1. Zakona o sigurnosti prometa na cestama, policijski je službenik odredio premještanje predmetnog vozila.

 

S tim u svezi razloge koje navodite u Vašem prigovoru smo razmotrili, ali ih ne možemo prihvatiti opravdanima.

 

To je bio odgovor na moj dolje naveden prigovor:

 

Poštovani,

 

Nalogom br. Nalog br. XXXXXXXX izdanog dana 4.2.2010. u 18:00:13 od Policijska uprava Splitsko - dalmatinska određeno je premještanje vozila registarske oznake HR - XX XXX-XX na deponij za odlaganje premještenih vozila. Protiv označenog naloga ulažem prigovor iz svih zakonom dozvoljenih razloga jer je vozilo bilo parkirano u skladu s propisima. Iza vozila se ne nalazi znak zabrane parkiranja te je plaćen parking i kartica s potvrdom o plaćenom parkingu br. XXXXXXX je jasno istaknuta. Službenik Hvidra d.O.o. je tvrdio da je vozilo odloženo na deponij zbog toga što je parkirano u zavoju. Međutim, prema članku 82., stavak 6. Zakona o sigurnosti prometa na cestama stoji da se vozilo ne smije parkirati samo "na dijelu ceste u blizini vrha prijevoja i u zavoju gdje je preglednost ceste nedovoljna i gdje se vozila ne bi mogla obići bez opasnosti". Tvrdim da moje vozilo nije ugrožavalo nesmetano odvijanje prometa te da se moglo obići bez opasnosti te da je zavoj pregledan. Na moje pitanje da li su djelatnici Hvidra d.O.o. mjerili da li se vozilo može obići, službenik je odgovorio negativnim odgovorom, odnosno da nisu mjerili što znači da su se vodili svojom subjektivnom procjenom koja nije točna i koja nije u skladu sa zakonom. U zakonu je jasno istaknuto koliki mora biti razmak između parkiranog vozila i suprotnog ruba kolnika. Također je veliki apsurd to što vozilo nije bilo u potpunosti parkirano u zavoju te to što za taj navodni prekršaj nisam dobio kaznu, već sam morao platiti jedino troškove premještanja na deponij. Vjerujem da ćete uvažiti moj prigovor jer je zakonski utemeljen.

 

Da sam bio kriv, uopce ne bi ni pisao prigovor jer moje vozilo zaista nije ugrožavalo promet. Sva vozila koja su vozila u prometnoj traci gdje je parkirano moje vozilo, moglo su proći kraj njega bez da prijeđu preko trake. Na slici je moje vozilo označeno s "X". Slika je napravljena u paintu, pa gadno izgleda, ali je situacija bila takva, dakle moglo se zaobici bez problema i bez ugrožavanja prometa.

 

align=lefthttp://i40.tinypic.com/24uzy1u.jpg[/img]

 

Što dalje raditi, kome se sada žaliti? Unaprijed hvala na sugestijama!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postoje situacije opisane u zakonu kad je nešto zabranjeno, opisano da se u tom slučaju može premjestiti vozilo, a nije uopće kažnjivo.

 

Ta situacija se koristi u gradovima, a naročito na mjestima gdje manevriraju vozila javnog gradskog prijevoza.

 

Na osnovu toga policija daje nalog za premještanje vozila, a ne podnosi represivne radnje protiv počinitelja.

 

Za trošak premještanja se tereti počinitelj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija