Jump to content

obnova postupka za omjer rat mir


bah

Preporučene objave

umirovljen sam 07.01.2009.opča nesposobnost 30%rat 70% mir dragovoljac 91-95 bez statusa hrvi-a obolio od PTSP-a F43.1 i trajne promjene ličnosti F62 sa mirovinom od 2360,00kn imali smisla ići na povečanje omjera imam novu liječničku dokumentaciju sa

dijgnozom pogoršanja i bolničko liječenje i da li se ima pravo ići na obnovu postupka svakih 6 mjeseci

 

 

pozdrav svim braniteljima!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav! u mirovini od 09.08.2006.,opća (50%-50%),napokon dobio 30% hrvi (u mirovini bez hrvi),konstantno se lječim, dijagnoza f 43.1,f 32.2, f 62.0,upravo nova dnevna bolnica,a šalju me i na novo psihologijsko vještačenje (mislio napraviti kod privatnika, ali ovdje čitam da ga komisija ne priznaje,a u regionalnom centru se dugo čeka).moje pitanje je da li imam pravo zatražiti novo vještačenje omjera rat-mir i da li su mi za to potrebni neki drugi dokumenti osim nalaza? da li je to već radio netko od kolega sa forum i ako je neka javi kako je prošao?!HVALA!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cherry je napisao:...moje pitanje je da li imam pravo zatražiti novo vještačenje omjera rat-mir i da li su mi za to potrebni neki drugi dokumenti osim nalaza?..

Da imate,potrebni su još neki papiri: jedan od njih je obrazac 1-IN... točan "popis" što je sve potrebno da bi zahtjev za novim vještačenjem bio kompletan najbolje ćete saznati u PS HZMO (informacije - pravna pomoć...)....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imaš pravo na povečanje ja sam bio neki dan na vještačenju i poslala je papire na vojno povjerenstvo i čak je tražila 100% vojno bez obzira što nemam hrvi,makar njihov interni dogovor je da se odbijaju branitelji bez hrvi i onda koliko ti da gosp.T savjet uz papire o liječenju napravi novo psihološko vještačenje jer mi je to predložila vještakina u nekoj od bolnica vrapće,šarengradska,dubrava

 

 

 

 

 

 

 

 

pozdrav braniteljima i puno sreće!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala kolega dobro je svašta čuti.sam sam sebi rekao da ću iskoristiti sve mogućnosti koje mi zakon pruža samo da malo povećam ovu mirovinu. daj Bože bit će bolje!HVALA još jednom.isto tako se nadam da sa ovime pomažemo i drugima koje muče slične stvari jer meni osobno ovaj forum je mnogo pomogao i ukazao mi na stvari koje još mogu za sebe učiniti jer ovdje ima stvari na koje te nitko ne bi inače uputio.osim ako u institucijama ne naiđete na osobe koje stvarno rade svoj posao i pomažu ljudima.zato pozdrav svima kojima je stalo do maloga ČOVJEKA!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U mirovini sam od 08. 01. 2010. godine sa omjerom 20% vojno i 80% civilno. Predmet je vještačen bez ratnog puta 91. i 92. u PU Osijek. Tamo je vještak predlagao 60% vojno. U Zagrebu su srezali na 20% vojno. Ratni put 91. i 92. sam dobio tek nakon toga. Od 1993. godine do kraja sam radio u MUP-u - policajac, a od 12. 1991. do 08. 1992. sam bio u ZNG. Nisam HRVI ni dragovoljac. Mirovina mi je 2.495,00 kn. Upravo sam bio na bolničkom liječenjuzbog pogoršanja stanja. Šta mogu očekivati od toga? Može li mi se povećati zbog pogoršanja omjer a samim tim i mirovina?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ja pokušam odgovoriti a oni koji sto posto znaju odgovor neka me isprave.

Dakle ukoliko imate RVI i omjere u svezi rata ispod 50% nakon godinu dana liječenja i prikupljanja dokumentacije iz koje MORA biti vidljivo POGORŠANJE bolesti u odnosu na prethodno vještačenje isplati se pokušati malo mrcvariti na obnovi postupka i to zbog:

- još nisam čuo da je netko dobio manje omjere od onih s kojim su išli na obnovu

- u najgorem slučaju ostajete na omjerima s kojima ste i krenuli

- postoji šansa da vam podignu vojni dio za nekih 10-ak % pa nakon godinu dana skupljanja medicinske dokumentacije ponovo na obnovu ukoliko je stanje pogoršano.

 

U vezi onih 6 mjeseci, taj neki rok nigdje nije spomenut izrijekom već vam je zakonska obveza o bilo kojim promjenama izvjestiti mirovinsko bez obzira na protek vremena.

 

Tih 6 mjeseci do godinu ili dvije smatra se najmanje vrijeme u kojem možete prikupiti neku dokumentaciju koja govori o pogoršanju bolesti a neko optimalno vrijeme bi bilo cca godina i pol nakon zadnjeg vještačenja uz obavezno bolničko liječenje i pridržavanje svih uputa i protokola medicinske struke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Zvebos", mislim da si se trebao žaliti na omjer, a nakon što ga potvrde krenuti prema upravnom sudu s tužbom prema mirovinskom. Vjeruj mi ista priča i kod mene, ali samo šta sam ja podnio tužbu upravnom sudu, gdje sam sada tražio 100% u svezi rata, a ne kako njima puhne, pa me obrukaše pred obitelji i napisaše da mi skidaju s 70% predloženih na 20% u svezi rata. Ako si se žalio na omjer, sačekaj odbijenicu a onda otiđi do odvjetnika neka ti to stavi na papir. Sigurno dobivaš, jer osobno sam bio s jednim članom ovdje koji je sve to prošao a sad ima 100% u svezi rata. Prvo degrdiran, a poslije se klanjaju do poda......pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zvebos je napisao:

U mirovini sam od 08. 01. 2010. godine sa omjerom 20% vojno i 80% civilno. Predmet je vještačen bez ratnog puta 91. i 92. u PU Osijek. Tamo je vještak predlagao 60% vojno. U Zagrebu su srezali na 20% vojno. Ratni put 91. i 92. sam dobio tek nakon toga. Od 1993. godine do kraja sam radio u MUP-u - policajac, a od 12. 1991. do 08. 1992. sam bio u ZNG. Nisam HRVI ni dragovoljac. Mirovina mi je 2.495,00 kn. Upravo sam bio na bolničkom liječenjuzbog pogoršanja stanja. Šta mogu očekivati od toga? Može li mi se povećati zbog pogoršanja omjer a samim tim i mirovina?

 

Ne!

 

Kako sam naveo i u postu prije uzevši u obzir da nakon 21. studenoga 2009. više niste u mogučnosti podizati omjer u svezi rata ukoliko ne posjedujete status HRVI....

 

Proučiti:

 

Članak 1.

 

U Zakonu o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji (»Narodne novine«, br. 174/04., 92/05., 2/07., 107/07. i 65/09.) u članku 15. stavak 1. mijenja se i glasi:

 

»(1) HRVI iz Domovinskog rata kod kojega je nastao trajni gubitak radne sposobnosti (opća nesposobnost za rad) ili kod kojeg je nastala profesionalna nesposobnost za rad kao posljedica ranjavanja, ozljede, zatočeništva u logoru, bolesti, pogoršanja bolesti, odnosno pojave bolesti zadobivene u obrani suvereniteta Republike Hrvatske ima pravo na invalidsku mirovinu.«

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija