Jump to content

Pitanje vezano za otvaranje hostela


Sumaya

Preporučene objave

Namjeravam otvoriti hostel,te me interesiraju dvije stvari:

1.U NN pise da po krevetu mora biti prostor od 4m2,ako je krevet na kat da li vrijedi isto ili je u tom slucaju 8m2?

2.Ako je u prizemlju vrtic s posebnim ulazom a hostel na 2+3 katu da li je to dozvoljeno?

 

Unaprijed hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...

Stvari stoje ovako u tekstu zakona NN piše jedan krevet međutim u onoj tablici ispod sa kolonama, gdje bi trebala stavit X u kolonu sa MTU za hostel, piše ako se ne varam da se krevet na kat broji kao jedan krevet. E sad praksa je malko drugačija, u ZG je to tako i nebi trebala imat problema, gospođe iz ureda za gospodarstvo grada ZG to priznaju. U ST je drugačije ali prolazi.

Što se tiče vrtiča u prizemlju trebala bi nabavit njihovu suglasnost, ali provjeri u uredu za gospodarstvo grada gdje otvaraš hostel.

P.S. frend i ja imamo hostel u ZG

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

sto je s pomocnim lezajevima kod malih iznamljivca? svi zele vise, a zakinuli su ih normama i pravilima. umjesto da mogu prijavit koliko god zele pomocnih lezajeva i nek plate pausalno i svi sretni. nek pomocni krevet bude 50% jeftiniji.

 

hostel kao kostel nije izmislila drzava hrvatska. u svijetu nema ovakvih pravila za otvaranje hostela ali u hrvatkoj ih ima? koliko ja znam tamo su dorm sobe po 50 ljudi na jedan wc.

 

zasto kod nas sve mora bit tako komplicirano da privatnici jednostavo samo gledaju di ce koji zakon zaobici?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 10 mjeseci kasnije...

@djoe

Mužić i ja imamo izvrstan, novouređen prostor kojeg dobivamo vrlo povoljno. Željeli bismo iznajmljivati sobe u kojima bi noćenje bilo povoljno, i moguće od jedne noći nadalje.

Imamo d.O.o. kojem je jedna od djelatnosti upisanih na Trgovačkom sudu poslovanje nekretninama (dakle, renoviranje, kupnja, prodaja...)

Budući da smo na pragu tridesetih, ne može se reći da smo sasvim upućeni u sve pravne zahtjeve i obveze koje nas čekaju. Razmišljamo o otvaranju obrta i ev. hostela.

U principu me interesira sve - budući da krećemo od nule... Dakle, registracije, prijave, Porezna...

 

Puno hvala na svakom odgovoru - unaprijed.

K

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Pozdrav svim forumovcima!

 

Ovako, planiram otvoriti hostel, i da budem iskrena, sludili su me u uredu za turizam. Na kraju uopce ne znam, sto da radim.

 

Naravno, glavno pitanje je tvrtka ili obrt? Gdje god sam pitala za pomoc, svi mi daju razlicite informacije.

 

Situacija je ovakva, u tom hostelu bi radili clanovi moje obitelji, no ja sam student, a ostali clanovi su negdje zaposleni. Dakle, to bi otvorili ili ja ili moja majka.

 

Da li mi je pametnije otvoriti obrt? i da li u tom slucaju trebam ja imati srednju skolu turisticku (ja imam gimnaziju i zavrsene 3 god matematickog fakulteta) ili je dovoljno da imam zaposlenika s tom skolom?

 

U slucaju da je firma bolje, igra li mi ulogu ova nova shema s pologom od 10 kn?

 

Svaki savjet i informacija je dobrodosao, hvala na pomoci!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija