Jump to content

alkohol


Dejan_12

Preporučene objave

pozdrav svima,

ovako, u petak sam sa društvom bio vani u jednom lokalno kafiću. policija je vršila zaustavljanje prometa te kontrolu vozača, dok smo mi stajali sa strane, ispred kafića. u jednom trenutku, policajac je došao do nas i veoma drsko zamolio nas da se uklonimo. ja nisam imao namjeru upravljati vozilom, no išao sam na poštenje i suradnju, te sjeo u auto na parkingu da ga pomaknem malo dalje, ne stupajući na cestu. nakon što sam napravio možda 20 metara, policajac me zamolio da se zaustavim, te da mu dam dokumente, nakon čega je zahtjevao da parkiram auto nazad, te da idem puhat. napuhao sam 0,58, što je zatim umanjeno na 0,48. dobio sam kaznu na 700 kuna, te oduzimanje vozačke na 3 dana.

ne poričem krivnju, i nebi vas molio za savijet da sam zatečen na cesti, nego ovakav pristup policajaca ne smatram korektnim te vas molim za savijet (žalba, molba ili sl.)student sam, nemam primanja i živim sa roditeljima. bilo kakva pomoć dobro došla, unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Priča vam ne pije vodu.

 

Stali mladići pored policije i kidali se od smjeha dok je policija alkotestirala druge vozače.

 

Radi zaštite privatnosti drugih osoba, policija je s pravom zamolila ostale građane da se raziđu.

 

Tada je mladićima dosadilo i autom se uputili doma, vozač je pokrenuo vozilo sa mjesta na površini kojom se svatko može slobodno koristiti, a što je dovoljno da ga policija podvrgne ispitivanju alkoholiziranosti.

 

Počinjen je još jedan prekršaj kojeg je autor pitanja izostavio.

 

U stjecaju sa tim drugim prekršajem koncetracija alkohola od 0,48 g/kg postaje zasebno prekršajno djelo te se izriče mjera opreza.

 

Toliko se može zaključiti iz dosad objavljenih podataka bez uvida u spis.

 

Članak koji opisuje prekršajno djelo upravljanjem pod uticajem alkohola pod koncetracijom do 0,50 g/kg koje u stjecaju sa drugim prekršajem postaje kažnjivo, poslat je Ustavnom sudu na ocjenu suglasnosti sa Ustavom, te treba pratiti vijesti o tome.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

petpetica je napisao:

Članak koji opisuje prekršajno djelo upravljanjem pod uticajem alkohola pod koncetracijom do 0,50 g/kg koje u stjecaju sa drugim prekršajem postaje kažnjivo, poslat je Ustavnom sudu na ocjenu suglasnosti sa Ustavom, te treba pratiti vijesti o tome.

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2010_04_48_1197.html

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija