Jump to content

Povrat poreza problem


Borkozg

Preporučene objave

Pozdrav svima!

 

pokušao sam pronaći sličan problem na forumu ali nisam uspio tako da otvaram novu temu.

 

Problem je slijedeći, supruga je prijavila povrat poreza za prošlu godinu na ime kamata plaćenih na stambeni kredit. Traže ju i izjavu da u trenutku kupnje nije imala drugu nekretninu u vlasništvu ili suvlasništvu. I to je ok.

 

E sad, problem nastaje što traže istu takvu izjavu i za bračnog druga tj. mene.

 

Radi se o tome da je ona stan kupila 1.9.2007 godine i uredno koristila pravo na povrat do danas, jer se mi tada još nismo ni poznavali. Mi smo se oženili 12.12.2009. godine a ja imam u suvlasništvu stan.

 

U poreznoj sad tvrde da ona nema više pravo na povrat poreza jer njen suprug ima nekretninu u suvlasništvu.

 

Dakle, u trenutku kupnje njenog stana mi se nismo ni poznavali, ona kupuje svoju prvu nekretninu (nema druge u vlasništvu), ona je nosioc stambenog kredita, stan glasi na nju, ona je i prijavljena na toj adresi (ja nisam) i tamo i živi i sad sve to pada u vodu zato je smo se oženilii a ja imam nekretninu u suvlasništvu koju sam stekao 1999 godine?

 

Ispada da smo pogriješili što smo se oženili, bar u ovom dijelu??

 

Molim Vas za odgovor ako netko može malo pojasniti, jer savjetnici u poreznoj ne mogu tj. ne znaju

 

 

Tnx, lp

 

Marko

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

meni se čini da bi joj trebali priznati tu olakšicu, ako su je priznali i prethodnih godina.

 

ona je dokumentaciju dostavila prve godine, i u poreznoj je dan naputak da se od stranaka ne traži dostavljanje dokumentacije ponovo, ako ona već postoji.dakle, to se dokazalo i više nema potrebe za tim.

eventualno, možete donijeti vjenčani list u kojem se vidi da ste se oženili poslije.

 

ako vam ne priznaju, žalite se, ali to vam onda traje barem 2 godine. izračunajte koliko vam novca donosi pa prema tome da li se isplati žaliti.

 

ponavljam, mislim da supruga ima pravo na spomenutu olakšicu, ako ste točno naveli u vašem pitanju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija