Jump to content

ovrha na plaću


Mirjana53

Preporučene objave

Poštovani!

Izgubila sam sudski spor za podjelu bračne stečevine i dosuđeno mi je da platim troškove odvjetnika bivšeg supruga u iznosu od 78.000 kn plus kamate. Ovrha je postala pravomoćna u lipnju 2009. Tražila sam reviziju ove presude od Vrhovnog suda u srpnju 2009.

Sada je suprug pokrenuo ovršni postupak na mojoj plaći.

 

Prijedlog za ovrhu stigao je u školu gdje radim, meni nije uručen, jer sam tada bila u bolnici. Prijedlog još nisam dobila.

Prosječna plaća u zadnja tri mj. mi je 6.400,00 kn. Imam dva kredita preko banaka, od ranije, u ukupnom iznosu od 2.238,00 kn. Potvrde banaka sam priložila u školu.

 

Moja su pitanja sljedeća:

- koliko mi mogu oduzimati od plaće?

- može li mi škola obustaviti dio plaće dok se na sudu ne riješi visina koju moram plaćati mjesečno (dok odluka Suda o iznosu ovrhe ne postane pravomoćna)?

- ako odgovor Vrhovnog suda bude za mene negativan, mogu li se žaliti na Ustavni sud (obzirom da smatram da su moja prava grubo narušena)ili nekom drugom u našoj zemlji?

- mogu li se žaliti i na Međunarodni sud za ljudska prava? Moram li za to čekati odluku Ustavnog suda?

 

Najljepše vas molim odgovore, svaka mi je pomoć potrebna i dobrodošla.

Srdačan pozdrav,

Mirjana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dali je presuda Općinskog suda ili potvrđena presuda Županijskog suda.

sudske troškove ste u obvezi platiti ako su potvrđeni ili nastali odlukom Županijskog suda.

 

za daljnje postupke bilo bi puno pametnije angažirati odvjetnika.

 

 

ovrha se naplaćuje po prioritetu

krediti ako ima sredstava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija