Jump to content

Uzdržavanje- minimalni iznosi 2010.g


newbie

Preporučene objave

(NN 40/10)

 

Minimalni novčani iznosi potrebni za mjesečno uzdržavanje djeteta koji je dužan platiti roditelj koji ne živi s djetetom, a određuju se u postotku od prosječne mjesečne isplaćene neto-plaće po zaposlenom u pravnim osobama u Republici Hrvatskoj koja je za 2009. godinu iznosila 5.311,00 kn, prema Priopćenju broj 9.1.1/12. Državnog zavoda za statistiku od 26. veljače 2010. godine, iznose:

– za dijete do 6 godina 17% prosječne plaće 902, 87 kn,

– za dijete od 7 do 12 godina 20% prosječne plaće 1.062, 20 kn,

– za dijete od 13 do 18 godina 22% prosječne plaće 1.168,42 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

molila bih odgovor ako mi netko može pomoći.

Nakon puno godina psihičkog zlostavljanja razvela sam se, ali djecu je izmanipulirao da ostanu s njim. Uz to stalno ih okreće protiv mene i izmišlja razne priče o meni.

Bila sam zaposlena i plaćala alimentaciju 50% plaće koja je iznosila 2000,00 kn.

Kad sam ostala bez posla i primanja, tužio me da plaćam iznos od 2400,00 kn za dvoje djece od 17 i 18 godina.

Sud mi je dosudio 1600,00 kn na što smo se oboje žalili.

Zanima me kad bi se ponovo zaposlila i imala plaću oko 2000,00 kn koliku bih alimentaciju plaćala.

Unaprijed hvala svima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam da je to malo, ali trenutna situacija mi je takva da se ne mogu zaposliti jer živim u jadnoj našoj Slavoniji i sama ne znam što i kako dalje.

Kćeri moraju raditi kod oca i to im onda plati po 300 kn mjesečno. Na sudu je rekao da to nije istina, ali one same su mi to rekle i ja sam to rekla na sudu.

Također moraju preko ljeta mijenjati njegove djelatnice na godišnjem što im isto plati. On ima privatnu firmu koju smo zajedno osnovali i vodi se spor oko nje kao i oko ostale imovine.

Ja sam iz zajedničke kuće izašla s vrećicama u podstanarstvo jer je to bilo nemoguće izdržati.

Ma, muka mi je kad pričaju nešto o zaštiti žena od nasilja u obitelji. Nitko mi nije pomogao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija