Jump to content

pravo na vlasnistvo


leptirica1

Preporučene objave

Par mjeseci prije vjencanja vjerenik i ja kupili smo parcelu zemljista za koju sam ja uzela kredit na svoje ime, medutim vlasnistvo parcele glesi na njegovo ime. Nakon vjencanja taj kredit jos otplacujemo i mene zanima da li ja imam pravo na vlasnistvo te parcele i da li ce kuca koju planiramo graditi na istoj biti i u mom vlasnistvu koliko i u suprogovom, iako je zemljiste na njegovo ime?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obiteljski Zakon:

 

IMOVINSKI ODNOSI

 

I. IMOVINSKI ODNOSI BRAČNIH DRUGOVA

 

Članak 247.

 

Bračni drugovi mogu imati bračnu stečevinu i vlastitu imovinu.

 

1. Bračna stečevina i vlastita imovina

 

Članak 248.

 

Bračna stečevina je imovina koju su bračni drugovi stekli radom za vrijeme trajanja bračne zajednice ili potječe iz te imovine.

 

Članak 249.

 

(1) Bračni drugovi su u jednakim dijelovima suvlasnici u bračnoj stečevini, ako nisu drukčije ugovorili.

 

(2) Nevjesta i ženik, odnosno bračni drugovi mogu bračnim ugovorom drukčije urediti svoje odnose glede bračne stečevine.

 

Clanak 250.

Na bračnu stečevinu primjenjuju se odredbe stvarnog i obveznog prava, ako ovim Zakonom nije drukčije određeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo ste trebali napraviti Ugovor na oboje. Govorim Vam iz iskustva. Danas sutra se nažalost svašta može desiti.

Ono što možete - aneks ugovora kod javnog bilježnika gdje se prepisuje vlasništvo na oboje.

I u gruntovnom neka zatim uvede 1/2, uz aneks ugovora.

Time Vi dobijate garanciju za budućnost ako već otplaćujete.

Nadam se da nećete oko toga imati problema za zaručnikom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Ljudi, hvala Vam sto ste se potrudili da mi pomognete, ali mi jos uvijek nije jasno da li moram tu parcelu prevoditi na oboje da bi kuca oju cemo graditi na njoj bila i u mojem vlasnistvu, obzirom na to da je zemljiste kupljeno prije stupanja u bracnu zajednicu. Covjek nikada ne zna sta mu zivot nosi. Interesuje me koja su moja prava na tu kucu, ako parcela glasi samo na suprugovo ime? Ima li potrebe da to prevodim, ili ce kuca sve jedno biti u vlasnistvu oboje? Mislim da bi suprug mislio da nemam povjerenja u njega ako bih sada trazila sa se vjesnistvo nad parccelom zavodi na oboje. Hvala puno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

leptirica1 je napisao:

Ljudi, hvala Vam sto ste se potrudili da mi pomognete, ali mi jos uvijek nije jasno da li moram tu parcelu prevoditi na oboje da bi kuca oju cemo graditi na njoj bila i u mojem vlasnistvu, obzirom na to da je zemljiste kupljeno prije stupanja u bracnu zajednicu. Covjek nikada ne zna sta mu zivot nosi. Interesuje me koja su moja prava na tu kucu, ako parcela glasi samo na suprugovo ime? Ima li potrebe da to prevodim, ili ce kuca sve jedno biti u vlasnistvu oboje? Mislim da bi suprug mislio da nemam povjerenja u njega ako bih sada trazila sa se vjesnistvo nad parccelom zavodi na oboje. Hvala puno!

 

 

Jos jednom molim sve koji bi mogli dati pravni savjet, da mi pomognu.

Napravila sam nepromisljen potez i sad se kajem.U braku sam manje od godinu dana i vec osjecam nesigurnost. :-(

 

:hvala:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija