Jump to content

Porez kod iznajmljivanja teretnog vozila


adisa39

Preporučene objave

Poštovani!

Vlasnica sam teretnog vozila-kamiona sa prikolicom..koji bi iznajmila jednom obrtu koji se bavi prijevozom.Ja nemam nikakav obrt,zaposlena sam u privatnom poduzeću..Pa me zanima kako mogu naplatiti taj najam,(s obzirom da nemam obrt niti žiro račun)i tko plaća porez,i da li moram plaćati porez na dobit?

Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

trebate sklopiti ugovor sa obrtnikom u kojem će biti određeno po kojoj cijeni najma iznajmljujete i na koje vrijeme i taj ugovor dostavite u poreznu uz obrazac upis u registar poreznih obveznika.

 

porezna će vam izdati rješenje za plaćanje predujma (vi ste obveznik plaćanja). također, pitanje je da li će vam prihvatiti cijenu iz ugovora, ako bude premala, oni će odrediti veću.porez se računa tako da se prihvaćena cijena smanji za 30 %, i onda na taj iznos se plaća 15 % poreza + % prireza koji je različit od općine do općine.

 

trebali bi otvoriti i žiro račun gdje bi vam se uplaćivao najam.

 

ako bi cijena najma bila veća od 7.105 kn mjesečno od iduće god bi morali ući u pdv

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija