Jump to content

Dopunsko osiguranje


MaryB

Preporučene objave

Treba mi savjet vezan za:

Prije godinu dana dobila sam (kao i svi) na kučnu adresu policu za dobrovoljno dopunsko osigurenje, koje sam odlučila ne koristiti i ne plačati mjesečne premije od 90kn.

Prije cca. mi stiže obavijest o dugovanju za premiju dopunskog osiguranja. (Adresa na koju mi je stiglo nije više moja boravišna adresa, pa s toga i kasnim s ovim upitom).

Dugovanje iznosi oko 1100 kn za 12 mjeseci 2009. godine.

 

Sada me zanima, s obzirom da na polici osiguranja piše da ukoliko se ne plaća 3 mjeseca dolazi do raskida police sa strane ugovaratelja, postoji li ikakava osnova da oni od mene potražuju 1100kn, s obzirom da se radi o dobrovoljnom osiguranju i što ja mogu napraviti u ovom slučaju.

 

Kontaktira la sam ih u Zg, ali sam upućena u svoju lokalnu ispostavu i sada čekam da mi se jave.

 

Zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Javit će ti se iz ispostave, ovrhom.

 

Sve što si gore navela nije relevatno za predmetni slučaj. Naime, na temelju potpisane i dostavljene ponude ugovor o osiguranju na vremensko razdoblje od godine dana valjan je. To što nisi koristila tu vrstu osiguranja otprilike da ti bude jasnije možeš usporediti s obveznim auto osiguranjem, sklopila si policu, no nisi imala štetu i kaj sad?

 

Što se raskida zbog neplaćanja tiče, vidi što piše u općim uvjetima, u tom slučaju polica se raskida, no premija je naplativa u cijelosti.

 

Preporučam ti da u budućnosti malo više pažnje i informiranosti posvetiš prema pravnim odnosima u koje se upuštaš, pogotovo u one gdje su u pitanju novčane obveze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija