Jump to content

Zivjeti u Njemackoj i povesti djecu kod razvedenih roditelja


Zeljka80

Preporučene objave

Kao prvo,pozdravljam sve na forumu i radujem se da ostoji mogucnost da potrazim savjet.Majka sam dvoje djece,kceri 13 god.,i sina 8 god.Razvedena sam i po sudskoj odredbi meni su djeca povjerena na odgoj i cuvanje.Oni oca vidjaju i u prijateljskom smo kontaktu zbog nase djece.Skrbnistvo je podjeljeno.

Ja sam se sada ponovo udala u Njemackoj,muz mi je Nijemac i sada smo dosli zivjeti u Njemacku.Ja sam nedugo nakon udaje dobila dozvolu boravka u Njemackoj,a za djecu sam morala ici u Zagreb u njemacki konzulat koji je od mene zatrazio pismeni pristanak mog bivseg muza da djeca zive s mnom u Njemackoj,sto je on bez problema i ucinio.Sada medjutim smo dobili obavijest da djeca ne mogu zivjeti kod mene u Njemackoj ako ja sama nemam skrbnistvo.Moja odvjetnica mi je rekla (u Hrvatskoj) da je to nemoguce ili samo u vrlo problematicnim situacijama moguce,ako ih je otac zlostavljao ili ako je alkoholicar i slicno.Sto znaci da ja nikad necu dobiti sama skrbnistvo,iako je moj bivsi muz spreman ga meni prepustiti,to je u Hrvatskoj nemoguce.Ovi ovdje mi kazu da posaljem djecu nazad za Hrvatsku,ali ja ne zelim zivjeti bez moje djece,a isto mi tako dosta tesko pada da ostavim sadasnjeg muza.Ne znam dalje.Molim vas ako netko zna savjet sto da ucinim.

Unaprijed hvala!! :place::place::place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav!

 

Moja djeca su bila jako sretna kada smo dosli zivjeti u Njemacku,sve im je jos uvijek novo i zanimljivo.Interesantno je kako brzo uce novi jezik,jako se dobro slazu s ocuhom,koji se i prema njima odnosi sa puno ljubavi i paznje,ukratko,djeca su se dobro navikla sa tatom se cuju dva -tri puta u tjednu ,a i odkada smo otisli su prosla 4 mj i vec smo dva puta bili u Hrvatskoj.Ovdje imam i sestru koja ima dijete pa tako da nisu sami.Jos samo kada bi im dali dozvolu boravka pa da idu u skolu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija