Jump to content

Fotgrafiranje vjenčanja preko autorskog ugovora


ZeRo1

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Pitanje je da li se između dvije fizičke osobe može sklopiti autorski ugovor, u slučaju recimo fotografirnja svadbe jer za dva vjenčanja nema smisla otvarati obrt a bilo kakve obiteljske veze ugl ne priznaju, naime neka nadležna tijela koja sam kontaktirao pojasnili su da fotografije vječanja ne mogu pod autorski ugovor jer sama djelatnost postoji i potrebno je otvoriti obrt, te da inspekcija ne može priznati takav ugovor, na što sam im rekao da pogledaju da piše u zakonu o autorskom pravu da je fotografija autorsko djelo, na što su mi rekli da su to posebne fotografije naručene neka posebna obrada ili nešto, na što je moj odgovor bio da fotografije kakave god bile nastaju na isti način jer znam kako se rade ako ih radim te da je obrada moguća na bilo kojoj fotografiji sa bilo kojeg fotoaprata ... ali oni kažu da ne... te su mi spominjali neku agenciju, zanima me konkretno da li taj ugovor vrijedi u slučaju inpekcije rada ili tržišne ili bilo koje druge... :kavica::misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija